O pripravovanej novinke sme mohli viac počuť iba pred pár týždňami.

Odľahčená“ verzia vlajkových modelov radu Galaxy S10 bola doteraz takou malou záhadou, až pokým sa tento smartfón neobjavil v benchmarkovom nástroji Geekbench 5. Model SM-G770F tak o sebe prezradil aspoň niekoľko základných informácií.

Testovanie odhalilo, že smartfón dostane do výbavy čipovú sadu Snapdragon 855, ktorá bude spolupracovať s 8 GB pamäte RAM a na palube sa objaví aj najnovší systém Android 10. Pri single-core teste smartfón dosiahol 724 bodov a pri multi-core 2 604 bodov. Skóre je tak vyššie ako pri oboch čipsetoch (SD, Exynos) klasického modelu Galaxy S10. Obrázky nižšie prezrádzajú výkon Galaxy S10 Lite pri porovnaní s Galaxy Note9. Rozhodne tak pôjde o veľmi výkonné zariadenie.

Aj napriek základným hardvérovým špecifikáciám, samotný dizajn smartfónu zostáva stále záhadou. Niektoré špekulácie naznačujú, že dizajn by mohol byť nakoniec totožný s pripravovaným Galaxy A91, ktorý bude obsahovať 6,7-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením FHD+.

Galaxy S10 Lite by mal do výbavy dostať trojitý zadný fotoaparát s hlavným 48 Mpx senzorom. Pre selfies by sa mal využívať 32 Mpx snímač. Predpokladá sa, že batéria prinesie kapacitu 4500 mAh a rýchle 45 W nabíjanie.

Podľa ďalšieho ďalšieho zdroja by mal byť Galaxy S10 Lite dostupný v troch farebných prevedeniach: biela, čierna a modrá.

Zdroj: GalaxyClub

Prečítajte si aj:

Začiatok konca pre Samsung Cloud? Dáta sa budú presúvať do služby OneDrive

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.