Úspešná séria Redmi Note sa dočkala ďalšieho prírastku. Celosvetovo sa v rámci série predalo viac ako 110 000 000 smartfónov.

Konkurent pre Samsung Galaxy A51 ako vyšitý a s cenou, ktorej sa len ťažko bude konkurovať.

Prvýkrát výrobca zvolil displej s kruhovým výrezom v displeji so super malým krúžkom, celok vrátane displeja nazýva Tiny DotDisplay. Má uhlopriečku 6,67“ a pomer strán 20:9. Je tu aj certifikácia od TÜVRheinland.

Zaujímavé je aj symetrické umiestnenie fotoaparátov na zadnej strane. Toto si zaslúži pozornosť a tento počin skutočne oceňujeme. Čo sa týka zadného krytu, je jasné, že musí zaujať.

Dostupný bude v troch farbách Aurora Blue, Glacier White a Interstellar Grey. Displej je chránený sklom Gorilla Glass 5, takisto aj zadný kryt a toto sklo chráni aj zadný fotoaparát.

Výbava

Po technickej stránke tu je procesor Snapdragon 720G (G ako Gaming) s max. frekvenciou 2,3 GHz, a 6 GB RAM + 128 GB úložisko. Predpokladáme, že táto verzia bude dostupná u nás. Verzia 4 / 64 GB je limitovaná na niektoré trhy, či sa objaví u nás zatiaľ nevieme potvrdiť. Úložisko sa bude dať rozšíriť o 512 GB microSDXC kartu.

Batéria s kapacitou 5020 mAh vydrží podľa výrobcu 2 dni. Tomuto údaju veríme. Hrubá sila v batérii tu skrátka je. Nechýba podpora 18 W nabíjania, v škatuli ale nájdete nabíjačku s podporou 22,5 W. Aj vzhľadom na vysokú kapacitu batérie je len 8,8 mm hrubý.

Fotoaparát

Štvoritý fotoaparát v zložení širokého, ultra širokouhlého, makro kamery a hĺbkového snímača. Škoda, že sa výrobca nevydal cestou optického zoomu. Tú chce sčasti kompenzovať vysokým rozlíšením snímačov. Selfie kamera má rozlíšenie 16 Mpx

Ďalšie detaily

Výrobca zapracoval na reproduktore a oproti minulej generácii ponúka o 30 % hlasnejšie audio a o 80 % výraznejšie basy a zaujímavý systém akustického čistenia reproduktoru. Voľba sa nachádza priamo v menu. Zvuková vlna je tak silná, že vyfúkne prach aj z okolia reproduktora.

Snímač odtlačkov je naboku na tlačidle na vypnutie telefónu. Extra dobrá správa je, že je tu okrem USB-C konektora aj 3,5 mm audio konektor a nechýba infraport. Avšak chýba NFC, čo v dobe platieb mobilom bude mnohým chýbať.

Cenu po prepočte z USD podľa aktuálneho kurzu odhadujeme na 269 EUR.

Zdroj: Xiaomi

Prečítajte si aj:

Recenzia Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop PRO: Skvelý pomocník na čisté podlahy za dobrú cenu