Servis na stránke týchto výrobcov preverí kompatibilitu.

Spoľahnúť sa môžete na rozhodovací proces lokality Windows Update, no zároveň máte na výber ešte jednu možnosť. Priamo na stránkach podpory zariadení LenovoDell máte možnosť nechať si preveriť kompatibilitu vašich zariadení.

lenovo support

Vďaka tomu zistíte, či sú konkrétne modely pripravené na inštaláciu Windows 10 v2004, teda najnovšiu májovú aktualizáciu.

Využiť môžete zoznam podľa typového označenia alebo ich vyhľadať podľa sériového čísla notebooku alebo počítača. To je najistejší spôsob, ako sa neskôr vyhnúť problémom. Aspoň tým, o ktorých sa vie v počiatočnom štádiu. Zistenie kompatibility nie je zárukou neskorších problémov.

Ide však o zistenie, či dané modely zvládnu prechod na najnovšiu verziu. To aj so zohľadnením verzie, ktorú práve máte nainštalovanú a z ktorej sa snažíte aktualizovať systém.

Takisto aj po stránke hardvérovej pripravenosti. V súčasnosti sú totiž známe problémy pri niektorých komponentoch ako napríklad Bluetooth adaptéroch, Wi-Fi alebo audio zariadeniach.

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Windows 10 má problémy s Intel Optane

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.