Spoločnosť Nikon sa rozhodla overiť platnosť starého príslovia, že jeden obrázok je viac než tisíc slov. Na tento účel získala troch naozaj odvážnych fotografov. Tento fotografický projekt predstavuje moderné pojatie tradičných rozprávkových príbehov, pričom každý príbeh tvoria iba štyri snímky z fotoaparátu Nikon D5500.
V sérii snímok #PicWorth1000Words zaujali uznávaní fotografi z Veľkej Británie, Španielska a Talianska úplne nový prístup k vyrozprávaniu príbehov Snehulienky, Malej morskej panny a Červenej čiapočky.
Cristina de Middel zdvihla hodenú rukavicu ako prvá. Jej schopnosť spojiť skutočnosť s fikciou jej v minulosti pomohla vyobraziť imaginárnych odosielateľov nevyžiadanej pošty s použitím ich nevyžiadaných e-mailov. Vo svojej modernej verzii rozprávky o Malej morskej panne od Hansa Christiana Andersena preniesla dej príbehu do Mexika. Počas pobytu v Mexiku pozorovala miestnu tradíciu spojenú s debutantkami, ktorá má zaujímavú súvislosť s Andersenovou pannou.
Komentuje to takto: „Chcela som ukázať, že ak máte jednoduchú, ale silnú tému, môžete vytvoriť ambiciózne fotografie bez vysokých nákladov. V Mexiku som videla na vlastné oči úchvatné prechodové rituály, ktoré mi ihneď pripomenuli klasický príbeh dospievajúcej lásky v Malej morskej panne.“
Iný prístup zvolil taliansky fotograf Dan Bannino. Medzinárodné uznanie si vyslúžil za snímky v štýle malieb starých majstrov na tému Diéty známych osobností. Štýlom maliarov pätnásteho storočia sa inšpiroval aj v znovuzrodenom príbehu Snehulienky od bratov Grimmovcov z roka 1812.
Vysvetľuje: „Úprimná nevinnosť príbehu o Snehulienke dáva tejto rozprávke trvalý zmysel rovnako, ako klasické umelecké diela získavajú na dôležitosti s každou novou generáciou ich obdivovateľov. Dúfam, že táto séria snímok povzbudí ctižiadostivých a tvorivých talentovaných ľudí, aby znova objavili umenie a interpretovali ho svojím vlastným spôsobom. Vďaka digitálnej fotografii je to ľahšie než kedykoľvek predtým.“
Medzitým Sandro Giordano predstavuje odvážny nový pohľad na Červenú čiapočku, ktorá sa v upravenej interpretácii nedokáže vyrovnať s tlakmi modernej spoločnosti. Dodáva: „Dobrá fotografia nás núti diskutovať a premýšľať. Nový prístup k známemu príbehu, ktorý využíva výrazné snímky, nám pomôže uvedomiť si možnosti, aké nám dáva naša predstavivosť.“