Na silnejúcu potrebu firiem a organizácií po rýchlych bezdrôtových prenosoch dát a pripojení rastúceho počtu klientov reagoval Zyxel uvedením nového radu prístupových bodov s podporou najnovšieho štandardu Wi-Fi 6.

Nové zariadenia NWA50AX a NWA90AX, určené pre použitie v interiéri, a externý model NWA55AXE prichádzajú v zaujímavej cene.

Nové prístupové body značky Zyxel sa tak rýchle stali bestsellerom keďže sprístupňujú modernú bezdrôtovú technológiu Wi-Fi 6 (štandard 802.11ax) širšiemu okruhu používateľov. S týmito zariadeniami stačí na upgrade na modernejší bezdrôtový štandard jednoducho vymeniť existujúce prístupové body za nové. Je to bez zásahu do rozvodov sieťových káblov. Zyxel má naviac riešenie aj pre inštalácie, ktoré sa musia zaobísť bez napájania po Ethernete (Power over Ethernet – PoE). Každý z nových prístupových bodov s Wi-Fi 6 je totiž dodávaný spoločne s príslušným napájacím adaptérom do elektrickej zásuvky (modely NWA50AX a NWA90AX) alebo PoE injektorom (model NWA55AXE určený na inštalácie v exteriéri). Všetkými svojimi parametrami tak sú alternatívou k UniFi.

Správa siete prostredníctvom cloudu

Ďalšou príjemnou vlastnosťou nových prístupových bodov Zyxel NWA50AX, NWA90AX a NWA55AXE je možnosť ich centralizovanej správy prostredníctvom cloudovej služby Nebula. Na správcu siete to znamená možnosť kedykoľvek a odkiaľkoľvek kontrolovať stav celej bezdrôtovej siete v organizácii a konfigurovať jednotlivé prístupové body. Stačí na to lem internetový prehliadač alebo aplikácia v smartphone či tablete.

Maximálne zjednodušený bol postup pridávania nových prístupových bodov do siete. Stačí len fotoaparátom smartphonu načítať QR kód na zariadení, ktoré následne automaticky prevezme nastavenie bezdrôtovej siete od skôr inštalovaných prístupových bodov. Základná verzia cloudovej služby Nebula je k dispozícii celkom zadarmo. Výhody cloudovej správy nových prístupových bodov Zyxel je teda možné využívať bez akýchkoľvek dodatočných licenčných poplatkov.

Rýchla Wi-Fi vo vnútri aj vonku

Prístupové body NWA50AX a NWA90AX slúžia na spoľahlivé pokrytie vnútorných priestorov a pripojení veľkého množstva klientov. Vzájomne sa líšia iba dodatočnými funkciami firmware vyššieho modelu NWA90AX na správu rozsiahlych podnikových sietí. Túto dvojicu zariadení dopĺňa model NWA55AXE, spĺňajúci certifikáciu odolnosti proti prachu a vode na úrovni IP55, určený na umiestnenie v exteriéri a pokrytiu priestorov, ako sú parkoviská, nádvoria, záhrady atď. Zyxel NWA55AXE je naviac vhodný aj pre bezdrôtové prepojenie budov pomocou technológie Zyxel Smart Mesh.

Základné vlastnosti nových prístupových bodov Zyxel:

  • Podpora štandardu Wi-Fi 6 (IEEE802.11ax/ac/n/g/b/a)
  • Priepustnosť až 575 Mb/s v pásme 2,4 GHz a 1 200 Mb/s v pásme 5 GHz
  • Prevádzka až 8 samostatných Wi-Fi sietí s rôznymi identifikátormi (SSID)
  • Najnovší štandard šifrovania WPA3-PSK
  • Lokálna aj cloudová správa prostredníctvom služby Nebula
  • Jednoduchá inštalácia a konfigurácia
  • Napájanie prostredníctvom Ethernetu (PoE)

Na podporu predaja pripravil Zyxel marketingovú kampaň nazvanú „Alternatíva k UniFi“ a s novým firemným vizuálom a filozofiou „Just Connect“, ktoré zdôrazňujú jednoduchý prechod na moderný štandard Wi-Fi 6, spoločne s jednoduchou správou nových prístupových bodov prostredníctvom cloudovej služby Nebula a priaznivou cenou.

Zdroje: Zyxel

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.