Začalo to niekde okolo roku 1844 prenosom informácií pomocou elektrickej energie v podobe bodiek a čiarok, za čo údajne vďačíme pánovi menom Samuel Morse. Pokračovalo to rádiotelefónmi, vysielačkami a neskôr prvými mobilnými telefónmi, aké poznáme aj dnes. Tie už bežne vedia prenášať okrem hlasu aj kvalitné video. Zdá sa, že máme víťaza tejto, relatívne dlhotrvajúcej, evolúcie. Zoznámte sa s Kissengerom, ktorý dokáže prenášať konečne aj bozky.

„Prvý bozkávací messenger na svete“ má pomôcť najmä odlúčeným zaľúbencom. Stačí iPhone so stiahnutou aplikáciou pre iOS (ale pozor, musí mať 3,5 mm jack konektor, takže zaľúbenci s tohtoročným iPhonom môžu na vzdialené bozky zabudnúť), Kissenger  a pripojenie na internet. Bozkávací stroj vyzerá takto a spojený s iPhonom je práve cez spomínaný jack.

Princíp fungovania je nasledovný. V spodnej silikónovej, respektíve bozkávacej časti zariadenia sú umiestnené vysoko citlivé tlakové senzory. Pomocou nich zachytené dáta prístroj prenáša do telefónu, ktorý následne, v reálnom čase cez internet prenáša dáta prijímateľovi. Na prístroji prijímateľa sa vytvaruje presná kópia bozku vytvoreného ústami odosielateľa. Výhodou má byť práve okamžitá interakcia v reálnom čase, čiže jedna strana nemusí pri odosielaní bozkov čakať na druhú, ale bozkávanie funguje vzájomne, pričom tvorcovia tejto vychytávky deklarujú veľkú podobnosť v porovnaní s reálnymi bozkami.

Kissenger je ešte len v štádiu testovania a nie je známy dátum spustenia oficiálneho predaja. Jeho tvorcovia ho chcú pred uvedením do praxe čo najviac vylepšiť, napríklad aj zberom údajov ako tepová frekvencia či výška krvného tlaku bozkávajúcich sa strán. Tie majú pomôcť zdokonaliť v budúcnosti prístroj do tej miery, aby vedel okrem bozkov prenášať aj s nimi spojené emócie, kvôli čo najväčšiemu priblíženiu sa realite.

Zdroj: Kissenger

Značky:

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.