Aplikácia na dynamické maskovanie AXIS Live Privacy Shield maskuje osoby v reálnom čase vo video streamoch pri plnej snímkovej frekvencii a beží priamo vo vybraných modeloch kamier tejto značky. Teraz pomocou umelej inteligencie a vnútornej jednotky podporuje aj funkciu maskovania samotných tvárí.

Funkcia dynamického maskovania je ideálna pri inštalácii v interiéri aj exteriéri na miestach, ako sú nemocnice, seniorské domovy, hotely, školy, kancelárie alebo obchody. Všestranná aplikácia AXIS Live Privacy Shield poskytuje súčasne video stream s maskovaním a aj záznam bez neho na forenzné účely v prípade riešenia incidentov.

Spoločnosť Axis Communications uviedla novú verziu aplikácie na dynamické maskovanie AXIS Live Privacy Shield, ktorá využíva vysoký výpočtový výkon samotných kamier Axis s jednotkou hlbokého učenia (DLPU) na transparentné maskovanie alebo pixelizáciu osôb, tvárí a pozadia. Je vhodná najmä na vzdialený video monitoring alebo nahrávanie v priestoroch, kde môže byť kvôli predpisom na ochranu súkromia veľmi problematické prevádzkovať systém video dohľadu.

Umelá inteligencia ponúka viac úrovní maskovania

AXIS Live Privacy Shield je uspôsobený vo vybraných kamerách Axis tak, že v reálnom čase analyzuje a porovnáva živý pohľad z kamery so scénou v pozadí a aplikuje na scénu dynamické maskovanie. Reaguje tak na pohyb ľudí a objektov. Pomocou umelej inteligencie AI identifikuje vo video streame ľudské postavy a umožňuje používateľom vybrať si buď maskovanie ľudí (pohybujúcich sa alebo stojacich), iba ich tváre, alebo maskovať celé pozadie.

Používatelia si môžu sami vybrať medzi priehľadným farebným alebo mozaikovým maskovaním (pixelizáciou) a zvoliť si automaticky požadovanú úroveň maskovania. Farebné maskovanie poskytuje najlepšiu ochranu súkromia, pretože účinne eliminuje zhromažďovanie osobných údajov a pritom umožňuje vidieť presný pohyb postáv. Mozaikové maskovanie zobrazuje pohybujúce sa objekty vo veľmi nízkom rozlíšení, ale umožňuje lepšie rozlišovať niektoré ich rysy podľa zobrazených farieb, či oblečenia.

Proces samotného maskovania v reálnom čase je rýchlejší než žmurknutie oka a umožňuje efektívne dodržiavať pravidlá a regulačné požiadavky v oblasti ochrany súkromia i osobných údajov. Nastaviť je tiež možné „záujmové“ alebo „vylúčené“ zóny pre ochranu súkromia alebo vybrať maskovanie celého pozadia za postavami. Aplikácia umožňuje flexibilne naplánovať jej automatické spúšťanie, napr. vo všedné dni, a naopak jej vypínanie napr. počas víkendov. Táto aplikácia navyše môže byť nakonfigurovaná tak, aby poskytovala jeden stream s maskovaním na zachovanie súkromia a tiež samostatný video stream bez dynamického maskovania, ktorý môžu využiť iba autorizovaní používatelia pri riešení incidentov na forenzné účely.

Funkcia dynamického maskovania je vhodná pre vnútorné aj vonkajšie scény v blízkej vzdialenosti so stálym, premenlivým alebo slabým osvetlením. Uplatní sa všade tam, kde sa vyžaduje okrem video dohľadu aj zachovanie súkromia ako sú napr. nemocničné izby, domovy pre seniorov, výrobné podniky, hotely, školy, kancelárie alebo obchody.

Medzi kľúčové vlastnosti patria:

  • spoľahlivé dynamické maskovanie v reálnom čase pri vysokej snímkovej frekvencii,
  • efektívne a vysoko výkonné riešenie bežiace priamo v koncovom zariadení,
  • ochrana osobných údajov a súkromia,
  • možnosť výberu farby alebo maskovania mozaikou,
  • jednoduchá inštalácia, konfigurácia a aj správa,
  • na stiahnutie zdarma.

Nová funkcia rozostrenia tvárí je zahrnutá v aktualizovanom firmvéri 10.11 a tiež v najnovšej verzii aplikácie AXIS Live Privacy Shield dostupnej zadarmo prostredníctvom Axis.com.

Zdroj: AXIS

Prečítajte si tiež


Značky: