Kancelária budúcnosti pripravená na prácu cez HomeOffice (VIDEO TOUCHIT)

2

Boli sme na návšteve pražskej kancelárie spoločnosti Microsoft a presvedčili sme sa, čo to znamená digitálna transformácia.

Boli sme na návšteve pražskej kancelárie spoločnosti Microsoft a presvedčili sme sa, čo to znamená digitálna transformácia. Prešli sme celú budovu, hovorili sme s generálnym riaditeľom Microsoftu pre ČR a SR a našim sprievodcom bol riaditeľ pre Microsoft 365 Petr Váša. Prezreli sme si priestory určené na prácu, ale aj relax, jedlo, hudbu a pod. Dostali sme sa aj na strechu budovy, kde sa nachádza gril a možnosť nadýchať sa čerstvého vzduchu. Máme tiež prísľub, že takáto kancelária bude aj v Bratislave. Tento spôsob vytvorenia kancelárie pritom predpokladá, že časť zamestnancov bude systematicky robiť doma cez HomeOffice.

Tento spôsob vytvorenia kancelárie pritom predpokladá, že časť zamestnancov bude systematicky robiť doma cez HomeOffice. To v dobe koronavírusu môže byť veľmi užitočné. Už od počiatku bola totiž konštruovaná tak, že počet zamestnancov je väčší ako počet miest v budove. Základným pracovným nástrojom je Microsoft Teams, ktorý teraz z dôvodu koronavírusu môžete používať bezplatne.

Centrálny hub v budove Microsoftu

Centrálny hub v budove Microsoftu

Túto kanceláriu sme podrobne popísali v marcovom vydaní tlačeného magazínu TOUCHIT.

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

2 komentáre

  1. Pozrite si prosim este raz ten clanok, dupluju sa Vam tam tie iste informacie s malou modifikaciou, napr. ze je tam gril som si precital 2x.

    Okrem toho ste asi chceli napisat „Už o d počiatku bola totiž konštruovaná tak, že počet zamestnancov je VACSI ako počet miest v budove.“

Pridaj komentár