Platforma Windows Phone získala ďalšieho výrobcu. Spoločnosť KAZAM predstaví novinky na MWC v Barcelone.

Koncom minulého roka sa objavilo viacero lacných Windows tabletov od rôznych „béčkových“ značiek. Nastolený trend pokračuje aj v tomto roku. Nové tablety a smartfóny s operačným systémom Windows vyrobí spoločnosť KAZAM.

Pôjde o zariadenia z kategórie cenovo dostupných. Tablety budú dostupné vo veľkostiach od 7 do 10 palcov. KAZAM L7, L8 a L10 majú vo výbave štvorjadrový procesor Intel Atom, IPS displej s rozlíšením 1280 × 800 a operačný systém Windows 8.1. 7-palcová verzia ponúka 16 GB úložisko, ktoré považujeme za nedostačujúce pre potreby plnohodnotného využitia zariadenia. 8 a 10-palcový model bude dostupný vo verzii so 16 GB a 32 GB úložiskom. Vo všetkých prípadoch je k dispozícii slot na microSD kartu.

Tablety so systémom Windows nie sú prekvapením, avšak smartfóny Windows Phone v poslednej dobe vyrábala iba Nokia, resp. po novom samotný Microsoft. Ostatné veľké značky túto platformu dlhšiu dobu nepodporujú (česť výnimkám). KAZAM aj v tomto segmente predstaví cenovo dostupné riešenia. Modely KAZAM Thunder 450W a 450WL majú 5-palcový IPS LCD displej (720×1280), 8MP prednú kameru a slot na microSD kartu.

Ďalšie detaily o novinkách prinesieme priamo z MWC.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit