O stiahnutie BIOSsu sa väčšinou postarajú programy priamo vo Windows.
Teda tie, ktoré ste dostali od výrobcu počítača alebo notebooku. Nie vždy ale bude všetko fungovať tak, ako by malo. Preto je vhodné vyskúšať aj alternatívne postupy. Potrebujete však zistiť, akú verziu BIOSu máte a stiahnuť si ho z internetu priamo.
Upozornenie
Napriek kontrolným mechanizmom si treba radšej dvakrát preveriť, že súbor s BIOSom sťahujete pre vašu konfiguráciu počítača. Niekto vo vašej kancelárii môže mať rovnaký notebook alebo počítač, no s iným procesorom alebo základnou doskou či iným detailom, ktorý bude zohrávať úlohu v prípadnej nekompatibilite.
Preto sa nepokúšajte nasilu inštalovať BIOS, ktorý nie je určený pre váš počítač alebo notebook.
Ako na to?
Ručný postup bude trochu náročnejší, ako využitie nástroja Dell Update, HP Support Assistant alebo napríklad Lenovo Vantage. V prípade, že nemáte internet a potrebujete nájsť hoci napríklad starší BIOS alebo pre počítač, ktorý nemáte pri sebe, vtedy to spravíte off-line.
Verzia
Možno už máte novú verziu a preto nebude potrebné ju nahradiť alebo hľadať inú. Do príkazového riadka – Win + R, cmd napíšte text systeminfo.
Tu bude uvedená informácia o vašej zostave a medzi nimi aj verzia BIOSu.
Text sa dá celý skopírovať a vyhľadať cez Google. Istejšie bude ale použiť niektorú z uvedených stránok pre vybrané počítače. Výrobcov BIOSu nie je veľa, no vždy ho nájdete k vybranej značke.
- Intel
- Gigabyte – Je treba použiť SW dodaný k základnej doske
- ASUS EZ Flash – Je treba použiť SW dodaný k základnej doske, notebooky majú predinštalovaný softvér MyASUS
- HP – Ako zistiť sériové číslo vášho zariadenia?
- Lenovo – Ako zistiť sériové číslo vášho zariadenia?
Prečítajte si aj: