Kde žijú najromantickejší Slováci?

0

Tím analytikov z Picodi.com sa rozhodol preveriť štatistiky romantických slov na internete v 8 regiónoch a vytvoril rebríček najromantickejších krajov na Slovensku.

Vyhľadávanie romantiky

Náš zoznam fráz obsahuje napríklad „Deň svätého Valentína“, „vyznanie lásky“, „kvety“, „láska“ a ďalšie, ktoré sa spájajú s Dňom svätého Valentína. Počas doby pred Valentínom frekvencia vyhľadávania týchto fráz rastie na celom Slovensku. Samozrejme, na niektorých miestach sa záujem o príjemné prekvapenie zvyšuje omnoho viac ako v iných.

Kde žijú najromantickejší Slováci?

Po detailnom prieskume čísel v Google sa ukázalo, že najromantickejší Slováci žijú v Žilinskom, Prešovskom a Bratislavskom kraji. V týchto krajoch je popularita vyhľadávania romantických fráz spojená s Valentínom najväčšia. Žilinský kraj síce nie je najväčším alebo najviac obývaným krajom na Slovensku, avšak dnes už vieme, že je najromantickejším krajom.

Zo všetkých krajov je najmenší záujem o Deň svätého Valentína v Banskobystrickom kraji. Medzi menej romantické kraje taktiež patrí Trenčiansky kraj a Nitriansky kraj.

Tu je celé poradie krajov:

 1. Žilinský kraj
 2. Prešovský kraj
 3. Bratislavský kraj
 4. Košický kraj
 5. Trnavský kraj
 6. Nitriansky kraj
 7. Trenčiansky kraj
 8. Banskobystrický kraj

Metodológia

Prieskum je založený na porovnaní rastu popularity vybraných kľúčových slov počas januára a februára 2019 podľa archivovaných údajov z Google (cez Keyword Planner Tool).

Zdroje

 • https://ads.google.com/intl/en_us/home/tools/keyword-planner/
 • https://www.similarweb.com/top-websites/category/computers-electronics-and-technology/search-engines
 • https://slovakregion.sk/slovensko

Autor: Picodi

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár