Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová služba Wible Drive prináša pre zákazníkov flexibilné riešenia mobility. Názov Wible je zložený zo slov „Widely” a Accessible”, čo v preklade do slovenčiny znamená široko dostupný. Táto služba bola spustená v Kórei už v roku 2017 a postupne sa dostáva na ostatné trhy v rámci EÚ.

Služba Wible Drive prináša riešenie pre naplnenie krátkodobých či strednodobých potrieb mobility zákazníkov. Prenájom Wible Drive má široké využitie. Je vhodná pre ľudí, ktorí hľadajú prenájom väčšieho auta na rodinnú dovolenku, pre záujemcov o kúpu vozidiel značky Kia, ktorí si chcú pred kúpou vyskúšať jazdu na elektromobile, alebo malé či stredné firmy, ktoré potrebujú prenajať vozidlá pre svojich zamestnancov.

Wible Drive je zárukou prenájmu vozidiel Kia najvyššej kvality. Vozidlá sú priamo od predajcu Kia, majú 100% technický stav kontrolovaný autorizovaným servisom, nie sú staršie ako 8 mesiacov a majú zaručene nízky nájazd kilometrov. Navyše, vozidlá sú vybavené radom technológií aktívnej bezpečnosti, ktoré zákazníkom asistujú pri bezpečnom cestovaní.

Služba Wible Drive je prístupná prostredníctvom sprievodnej aplikácie pre smartfóny, alebo priamo u predajcov Kia.

Aplikácia Wible Drive je k dispozícii na stiahnutie na Google Play alebo App Store. Prenájom auta so službou Wible Drive je prostredníctvom mobilnej aplikácie jednoduchý a rýchly. Po vytvorení účtu v aplikácii si zákazník vyberie predajcu a rezervuje si termín nájmu. Následne si zákazník vyberie model Kia a zaplatí nájom priamo cez aplikáciu. Do jednej hodiny si môže zákazník prebrať u zvoleného predajcu svoje vozidlo. Rezervácia vozidla je  možná aj offline, a to návštevou predajcu alebo telefonicky.

Služba Wible Drive je atraktívna aj pre predajcov Kia, keďže predstavuje dodatočný tok príjmov prostredníctvom prenájmu a pomáha s prechodom značky Kia na poskytovateľa služieb mobility. Platforma Wible Drive FMS (Fleet Management System) umožňuje predajcom okrem iného riadiť prevádzku prenájmu vrátane správy rezervácií, nastavenia poplatkov za prenájom či zoznamu vozidiel/príslušenstva/doplnkových služieb v online prostredí.

Do programu Wible Drive je už zapojených 15 predajcov Kia na Slovensku a do konca roka plánuje Kia zapojiť na Slovensku ďalších 10. Najväčšie slovenské mestá, v ktorých je dostupná služba Wible Drive sú Bratislava, Košice, Prešov, Žilina, Banská Bystrica, Nitra, Zvolen, Poprad a Martin.

Značky: