Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Kia získala titul „Výrobca roka“ v rámci udeľovania cien TopGear.com 2022, a ukončila tak rok na samom vrchole. Je to už druhý rok po sebe, čo si Kia odniesla víťazstvo z udeľovania cien TopGear.com – minulý rok zvíťazila jej čerstvá novinka na trhu, model EV6, ktorý triumfoval v kategórii „Crossover roka“.

Značka Kia uviedla tento rok na európsky trh viacero prelomových modelov, najmä piatu generáciu modelu Sportage a úplne nový model Niro, ktoré patria v Európe k jej najpredávanejším modelom. Obe vozidlá ponúkli oproti svojim predchodcom výraznú modernizáciu v niekoľkých oblastiach, vrátane dizajnu exteriéru a interiéru, ako aj v oblasti technologického pokroku a udržateľnosti.

Jack Rix, redaktor motoristického magazínu BBC Top Gear, uviedol: „Aktuálna forma značky Kia je pozoruhodná. Napriek bezprecedentnému protivetru nevykazuje vzostupná trajektória žiadne známky spomalenia. V skutočnosti je stále odvážnejšia. Najnovší Sportage je v porovnaní s jeho najbližšími konkurentmi vynikajúci rodinný crossover, nový Niro vyzerá úchvatne a ponúka hybridnú alebo elektrickú verziu a zdá sa, že značke Kia sa prechod na plne elektrický pohon vskutku podaril. Model EV6 GT ponúka verziu s výkonom 577 k a ohromujúcim driftovacím režimom.“

Jason Jeong, prezident spoločnosti Kia Europe, uviedol: „Tento rok bol pre značku Kia výnimočný z hľadiska nových produktov, povedomia o značke aj z hľadiska predaja. Náš medziročný podiel na trhu v Európe sa za posledné dva mesiace udržal na silnej úrovni 5,1 % a za tento úspech vďačíme našej neuveriteľnej zostave elektrifikovaných modelov. Dúfame, že s rozširovaním našej elektrifikovanej ponuky v roku 2023 i v ďalšom období podnietime čoraz viac zákazníkov k prechodu na elektrický pohon a podporíme udržateľnú budúcnosť pre všetkých.“

Ocenenie v mene značky Kia prevzal David Hilbert, marketingový riaditeľ spoločnosti Kia Europe, ktorý uviedol: „Rok 2022 bol v histórii značky Kia míľnikom, v ktorom sa značka stala synonymom elektrifikácie a stanovila nový zlatý štandard pre budúcnosť mobility. Rozhodujúcim okamihom bolo pre nás uvedenie modelu EV6 GT na trh, keďže sme rozšírili naše vedúce postavenie v oblasti elektrifikácie aj na oblasť vysokovýkonných vozidiel. Ďakujeme portálu TopGear.com za to, že nás vyhlásil za ,Výrobcu rokaʻ – je to vítané ocenenie doterajších úspechov značky a tešíme sa na úspešný rok 2023.“

Stratégia spoločnosti s názvom „Plán S“ obsahuje náčrt jej cieľov v oblasti udržateľnosti, vrátane ponuky 14 plne elektrických modelov, ktoré chce mať na trhu do roku 2027. Ďalší model, ktorý Kia najbližšie uvedie na trh, bude mimoriadne očakávaný model EV9. Na európskom trhu sa objaví v roku 2023.

Kia EV9 bude predstavovať vrchol možností elektrického SUV. Toto veľké elektrické SUV je vyvinuté na globálnej modulárnej platforme pre elektrické vozidlá (E-GMP) od spoločnosti Kia a ohlási pre ňu novú éru dômyselnej, technologicky špičkovej a udržateľnej mobility.

Ak si chcete pozrieť videozáznam z udeľovania cien TopGear.com 2022 „Zoznámte sa s víťazmi“, prejdite na tento odkaz na webovej stránke TopGear.com.

Značky: