Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spravované služby ochrany koncových bodov sú jedným z pilierov na splnenie štandardov kybernetickej bezpečnosti NIS 2

Spoločnosť ZEBRA SYSTEMS, distribútor riešení N-able na českom a slovenskom trhu, predstavila balík kombinujúci riešenia N-able EDR a N-able MDR, ktorý jej MSP partnerom poskytuje nástroj na kompletnú ochranu ich zákazníkov. Ponuka navyše spĺňa požiadavky smernice NIS 2 a umožňuje poskytovateľom MSP a zákazníkom rýchlejšie zaviesť potrebné opatrenia.

Kombinácia nástrojov EDR s riadenými službami MDR ponúka komplexné pokrytie rizík. Zatiaľ čo EDR poskytuje základnú ochranu koncových bodov zastavením hrozieb pri ich zdroji, tandem s MDR pridáva odborné monitorovanie, zhromažďovanie a uchovávanie protokolov a komplexnú ochranu siete. Tým sa zabezpečí, že žiadna zraniteľnosť nezostane bez kontroly, čo umožňuje koncovým zákazníkom úplne dôverovať bezpečnosti poskytovanej poskytovateľmi spravovaných služieb.

Viacvrstvový prístup ku kybernetickej bezpečnosti je dôležitejší ako kedykoľvek predtým, či už z dôvodu rastúcej sofistikovanosti útokov, alebo aktuálnych požiadaviek na splnenie smernice NIS 2:

  1. Odhaľovanie incidentov a reakcia. Obe riešenia umožňujú rýchlu reakciu, ktorá je kľúčová pre súlad so smernicou NIS 2, pretože zdôrazňuje potrebu včasného nahlasovania incidentov a nápravy.
  2. Riadenie rizík a bezpečnostné opatrenia. Nástroje EDR dokážu priebežne monitorovať a vyhodnocovať riziká koncových zariadení, identifikovať zraniteľnosti a riešiť ich v kombinácii s riešením RMM. Služby MDR poskytujú komplexný dohľad nad bezpečnosťou vrátane hodnotenia zraniteľností, proaktívneho skenovania hrozieb a stratégií na ich zmiernenie.
  3. Nahlasovanie incidentov. EDR umožňuje organizáciám rýchlo odhaliť incidenty a reagovať na ne, pričom poskytuje aj podrobné údaje na identifikáciu príčin na účely hlásenia a následnej prevencie. Spravované služby MDR zabezpečujú, aby sa incidenty identifikovali a riešili s maximálnou efektívnosťou a bez potreby interných zásahov IT.
  4. Priebežné monitorovanie a nahlasovanie hrozieb. Zatiaľ čo systémy EDR monitorujú koncové body a poskytujú upozornenia na akúkoľvek podozrivú aktivitu, MDR ide o krok ďalej a okrem nepretržitého monitorovania s pomocou tímu SOC poskytuje aj proaktívne vyhľadávanie potenciálnych hrozieb.
  5. Uchovávanie záznamov a auditný záznam. V záujme zhromažďovania protokolov a následnej analýzy obsahuje N-able MDR aj riešenie SIEM, do ktorého možno odosielať všetky protokoly z počítačov, sieťových zariadení a cloudových služieb. V prípade zákazníkov spadajúcich pod NIS2 je potom možné pridať uchovávanie záznamov po dobu požadovanú nariadením.

„Špeciálny balík N-able EDR a N-able MDR je navrhnutý tak, aby obe riešenia bez problémov spolupracovali a ponúkali komplexné pokrytie, ktoré presahuje možnosti jedného riešenia,“ povedal Erik Leo, Country Manažér spoločnosti ZEBRA SYSTEMS na Slovensku. „Táto kombinácia nielen chráni koncové body, ale zabezpečuje celú infraštruktúru, od lokálnych zariadení až po správu cloudových identít, čím poskytuje koncovým zákazníkom potrebný pokoj a poskytovateľom služieb pomocnú ruku. Okrem toho EDR a MDR zohrávajú kľúčovú úlohu pri plnení požiadaviek NIS 2, ako aj požiadaviek iných bezpečnostných štandardov.“

Značky:

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.