Komentár: Zoznamky na internete ako spôsob zoznámenia aj podvodov

2

Nezáleží na tom, či je Sv. Valentín. Chlapi majú sviatok vždy, keď im nejaká žena na správu aspoň odpíše. Ženy majú sviatok, keď je tam iba jedna gramatická chyba.

Skúsiť šťastie na internetovej zoznamke skúsilo už mnoho z nás. Výsledky sú rôzne, očakávania ešte väčšie a realita? Niekedy nemilosrdná.

V súvislosti s týmto typom zoznámenia vnikajú nielen webové stránky ale aj aplikácie. Veľa z nich je falošných a nemusíte ich odhaliť hneď. Sú lokalizované a automatizované skripty a funkcie vyvolajú dojem, že to na zoznamke žije.

Plať alebo zomri sám

michal reiter

Princíp fungovania a interaktivity je základom webu alebo aplikácie. Základné písanie býva zadarmo, no niekde môže byť spoplatnené. Je to v poriadku, ťažko namietať, že niekto chce za dobrú alebo prínosnú službu peniaze. Zaplatiť sa dá všeličo. Od toho, že vás bude častejšie navrhovať niekomu inému alebo budete „svietiť on-line“, aby ostatní videli, že ste dostupný až po napríklad posúvanie do horných pozícií v zozname odosielateľov správ. Posledná funkcia prezrádza fakt, že niektorí dostávajú toľko správ, že ich nemusia hneď prečítať alebo nemajú na ne kedy odpovedať.

Spôsob fungovania a tiež platenia týchto aplikácií funguje podobne ako v hrách na smartfónoch. Čím viac zaplatíte, tým viac sa dostanete do popredia. Zoznamovanie cez internet je prirodzené a nie je do len dôsledok „dnešnej“ doby. Zoznamovacie služby na internete sú s nami viac ako 10 rokov, dnes, pravda, v podstatne prepracovanejšej podobe.

Komu sa páčim?

Chcete vidieť, komu sa páčite? Nuž, treba prémiový účet. Niektoré zoznamky idú ešte ďalej a kým nezaplatíte, neuvidíte ani správy od používateľov. Nutné ale dodať, že mnohé z nich pristupujú k téme zoznamovania seriózne.

Teraz už len, aby aj zoznamovatelia pristupovali k službe rovnakým spôsobom. V prípade mnohých podvodoch nakoniec zistíte, že vám nikto nepíše a že vo vašej schránke nie je správa.

Rizikovosť niektorých zoznamiek je v tom, že vytvárajú dojem skutočného a živého priestoru. Sídlo majú v rôznych krajinách, čo však nemusí byť veľký problém. Ani nazvime to seriózna zoznamka Badoo či Tinder nemajú sídlo v našej krajine. Je to globálna služba so slovenskou lokalizáciou a toto je dnes prirodzené. Podvrhy fungujú na jednoduchom no spoľahlivom princípe.

Chcete sa zoznámiť a tak sa zaregistrujete. Do pol hodiny máte xy žiadostí o kontakt od iných žien alebo mužov, chcú s vami komunikovať, dostávate ocenenia, pridajú si vás medzi obľúbené kontakty atď. Skrátka, už do pol hodiny ste na tejto zoznamke žiadaný. Nie je to úžasné? Ide však len o podvrh a reálne sa nemáte ako dostať k svojim peniazom.

Členstvo na takejto zoznamke sa nekupuje na trvalo. Funguje na systéme predplatného s automatickým obnovením, ako inak…

Niektoré idú ešte ďalej a na zrušenie členstva nemáte priestor po celú dobu trvania predplatného. Keď to nestihnete v definovaný počet dní vopred, automaticky sa vám predplatné predĺži. Nie je to však nečestné. Informácia bola dobre viditeľná už pri prvom nákupe. Je to len niečo, na čo si treba dať pozor. O svoje peniaze prišli nielen muži ale aj ženy.

Zaručené zoznámenie?

Na pohľad lákavé s vidinou zaručeného zoznámenia. Také sú internetové zoznamky. Záruky nemáte žiadne, presne tak ako pri zoznámení v reálnom svete. Vyskúšať to môžete, veľa zázrakov od toho nečakajte. Celá psychológia okolo zoznamiek by zabrala podstatne viac priestoru, než má tento článok. Na jednej strany máte ženy, ktoré vám ani neodpíšu, odpíšu jedno slovo alebo si správu ani neprečítajú.

Majú veľa správ od chlapov a môžu si z nich vyberať a aj to robia. Možno sú pyšné a nevychované 🙂 keďže vám ani len neodpísali. A možno ste len nudný a nezáživný. 🙂 Dohadov by tu bolo viac, v každom prípade je to zaujímavá forma zoznámenia, ktorá z vás vytiahne energiu a emócie a najmä sa počas tohto procesu niečo dozviete o sebe.

Pozor na prílišné nadšenie a zoznamky vnímajte opatrne a preverte si ich na internete. Môže aj nemusí ísť o podvod. Ideálne je pustiť sa do platenia až o niekoľko dní, keď vás prejde nadšenie zo záplavy nových žiadostí o kontakt od rôznych žien.

Veľakrát ide o automatizované procesy. V prípade, že nemáte zoznamovaciu službu dostatočne preverenú, neinštalujte ju do svojho smartfónu. Používajte ju len na počítači. Vyhnete sa nepríjemnostiam s nechceným aktivovaním doplnkových služieb.

Prečítajte si aj:

Surfujeme na internete: Zoznamujeme sa cez internet

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. ešte som na internete nenašiel na serióznu , reálnu zoznámku , už či platenú alebo free . keď vo všeobecných podmienkach nájdete že sú aj fiktívne profili , radím aby ste ihneď zbalili veci a otočili sa chrbtom …. žiaden reálny profil tam nemajú …..

  2. Vydrbanne zoznamky chcem vas upozorniť obzvlašť na lakave flirty.Je to jeden veľky ojeb.Odhalil som že mnohé ženy sú vymyslenné.napriklad pisal som si s buchtov dva dni,odhlasil som sa po hodine prihlasil.a už si ma vôbec nepametala.Je to ojeb ako sa cez fotografie krasnych dievčat da ojebavať chlapov.

Pridaj komentár