Huawei zverejnil kompletný prehľad lokálnych aplikácií od slovenských vývojárov k 13. máju 2020, ktoré si v Huawei smartfónoch stiahnete priamo z obchodu AppGallery.

Hoci je obchod s aplikáciami Huawei AppGallery na trhu iba dva roky, stihol sa už vypracovať na tretiu najpoužívanejšiu platformu. Lokálne zastúpenie Huawei pozýva k spolupráci všetkých slovenských tvorcov appiek.

Prvá voľba pre AG smartfóny

S Huawei AppGallery sa určite stretnú majitelia nových, tzv. AG smartfónov Huawei, kam patrí aj nedávno predstavená séria P40 vrátane lacnejšieho súrodenca P40 lite. Skratka AG je odkazom na samotný obchod. AppGallery je predinštalovaný vo všetkých Huawei smartfónoch a v tých, ktoré neobsahujú Google služby, slúži ako primárny bod pre sťahovanie a inštaláciu aplikácií.

AppGallery sa rozrastá každým dňom, aktuálne v ňom nájdeme viac ako 55 – tisíc aplikácií. Okrem tých globálne známych nechýbajú ani aplikácie od slovenských vývojárov, ktoré ocenia predovšetkým lokálni fanúšikovia Huawei.

Momentálne sa v AppGallery nachádza 47 aplikácií, ktoré pochádzajú od lokálnych vývojárov.

Ktoré slovenské aplikácie v AppGallery nájdete?

Z bankových aplikácií nechýbajú riešenia ako ČSOB SmartBanking SK, Home Credit SK, OTP Banka či VÚB Mobil Banking.

Svoje aplikácie majú v AppGallery traja slovenskí operátori – Telekom*, Orange aj O2. Nechýba televízna aplikácia O2 TV. Prepravné platformy zastupuje HOPIN Taxi a VB Taxi*. Vodiči ocenia populárnu navigáciu Sygic či aplikáciou Fuelio na zaznamenávanie a sledovanie nákladov súvisiacich s používaním auta. Nachádza sa tu aj aplikácia eznamka, umožňujúca nákup elektronickej diaľničnej známky.

Slovenskí vývojári stoja aj za pôsobivou aplikáciou Solar System Scope. Za pozornosť stojí aj Wilio, ktorá pomáha zohnať kvalifikovaných remeselníkov a ďalších profesionálov v okolí či Happy Kids Timer* – vzdelávacia a motivačná hra pre deti, ktorú však ocenia aj rodičia.

V AppGallery nájdete aj lokálne aplikácie umožňujúce počúvanie rádia cez internet – a to ako lokálnych, tak aj zahraničných staníc.

Zoznam všetkých aplikácii uvádzame nižšie

 1. Sygic
 2. Fuelio
 3. Darujem za odvoz*
 4. Moje O2
 5. O2 TV SK
 6. Telekom*
 7. Moj Orange
 8. Telefonne cislo (od Orange)*
 9. VUB Mobile Banking
 10. OTP Banka
 11. CSOB
 12. Slovak Lines
 13. HOPIN Taxi
 14. VB Taxi*
 15. Eznamka
 16. Wilio
 17. Calendar Widget Month + Agenda
 18. Solar System Scope VR
 19. Zombie Hill Racing
 20. Cubeskateshop.sk
 21. Discuss planet – Comment
 22. Blackjack 21 – Casino Vegas
 23. Oddam zadarmo
 24. Happy Kids Timer – Morning & Evening Chores
 25. AdLock for Android
 26. Night Analog Clock with Alarm and Light
 27. CH Radio
 28. SK Radio
 29. CZ Radio
 30. HU Radio
 31. SL Radio
 32. EE Radio
 33. IN Radio
 34. ES Radio
 35. PL Radio
 36. No Radio
 37. FI Radio
 38. Ro Radio
 39. AT Radio
 40. DE Radio
 41. DK Radio
 42. SE Radio
 43. Serbian Radio
 44. Inspecti
 45. Rainbow TO-DO Lists, Tasks and Reminders
 46. Fortune Teller – Astrology, Horoscopes and Biorhythm
 47. Daily News – World Internet Radio & Live Streams

*poznámka redakcie: Zoznam slovenských aplikácií sme zverejnili tak, ako ho uvádza slovenské zastúpenie spoločnosti Huawei. Aplikácie, ktoré sú označené hviezdičkou *, sa momentálne nachádzajú v obchode AppGallery iba pre Huawei telefóny, ktoré obsahujú Google služby. Takže napríklad aplikáciu Telekom si ku dňu 13. máj 2020 nestiahnete z obchodu AppGallery do AG telefónov, ako sú zariadenia radu P40 – to by sa malo podľa našich informácií v blízkej budúcnosti zmeniť. Pravidelne aktualizovaný redakčný TOUCHIT výber dôležitých slovenských a ostatných aplikácií v AppGallery, ktoré sa dajú stiahnuť aj do AG telefónov, nájdete v tomto článku.

Zdroj: Huawei

Prečítajte si aj:

Huawei AppGallery: Tieto slovenské a bankové aplikácie v ňom nájdete (DOPLNENÉ k 5. 8.)

Značky: