RTL sa stavia na čelo pomyselného štartovacieho poľa medzi nemeckými televíznymi stanicami. Nový kanál prináša prvé živé prenosy kráľovskej disciplíny motoristického športu v Ultra HD.

Mediengruppe RTL Deutschland, jedna z najvýznamnejších európskych televíznych sietí, spúšťa v sobotu 28. apríla svoj Ultra HD kanál s názvom RTL UHD. K dispozícii bude na platforme HD+ , ktorú prevádzkuje operátor SES. Kanál v kvalite Ultra HD zaháji živé prenosy Formuly 1 pretekom v azerbajdžanskom Baku, a postupne pokryje sedemnásť podnikov tohtoročného šampionátu. Všetky preteky zároveň budú prenášané aj vo formáte HD.

Pri  tejto udalosti si skupina RTL vybrala za partnera distribučnú platformu HD+, ktorá stále rozširuje svoju ponuku programov v špičkovej obrazovej kvalite. Pri UHD1 a Travelxp 4K sa RTL UHD stáva tretím kanálom vo formáte Ultra HD, ktorý balíček HD+ ponúka. Divákom s televízorom príslušných parametrov je k dispozícii bez navýšenia predplatného.

Formát UHD bude v budúcich rokoch stále významnejší, a ako popredný mediálny dom na nemeckom trhu chceme byť na špici tohoto vývoja,“ hovorí Andre Prahl, riaditeľ distribúcie vysielania v spoločnosti Mediengruppe RTL Deutschland. „Rozšírenie nášho portfólia o kanál RTL UHD a živé vysielanie Formuly 1 pre nás predstavuje dôležitý medzník.

Georges Agnes, riaditeľ divízie operácií a produktov spoločnosti HD PLUS GmbH, k tomu dodává: „Dlhodobo sa usilujeme o rozšírenie našej programovej ponuky v kvalite Ultra HD, čo teraz prináša ovocie. Čím ďalej, tým viac vysielateľov testuje tento formát cez náš kanál UHD1, a stále naliehavejšie zvažujú spustenie vlastnej programovej ponuky v UHD. RTL je v tomto smere priekopníkom s Ultra HD vysielaním Formuly 1. V očiach nemeckých divákov je to jedna z najatraktívnejších športových disciplín, a obzvlášť pri sledovaní tohoto dynamického športu vynikne priepastný rozdiel medzi štandardným rozlíšením a kvalitou UHD. Koniec koncov, už dnes je každý druhý televízor, predaný na nemeckom trhu, schopný zobrazovať v Ultra HD, dopyt po obsahu zodpovedajúcej kvality teda bude naďalej stúpať.“

 

Značky: