Konzolisti – virtuálni pretekári sa môžu tešiť.

Fanúšikovia závodných hier nemali v prípade herných konzol PlayStation 4 a Xbox One príliš možností, ako si zlepšiť zážitok z hrania. Podpora vo forme oficiálnych volantov bola takmer neexistujúca. Zopár modelov bolo síce kompatibilných s konzolou PS4, kvalita volantov však neohúrila.

Logitech_G29_nowat

Logitech je v tomto smere jednotkou na trhu. Dokázal to v minulosti a svoje renomé sa pokúsi obhájiť aj v aktuálnej generácií. Výrobca predstavil model Logitech G920 Driving Force. Ide o prvý pretekársky volant so spätnou väzbou určený pre Xbox One a pre PC. Dostupný bude na jeseň tohto roku v cene 399,99 EUR.

Logitech_G290_2_nowat

Volant je vytvorený pre precíznu jazdu a má dlhú spoľahlivosť. Je charakteristický mohutnou spätnou väzbou s dvoma motormi, prevodovkou so skrutkovitým mechanizmom potlačujúcim vôľu radenia. Ručne obšívaný a kožou obalený poťah volantu a pedále plynu, brzdy a spojky vyrobené z nerezovej ocele. Volant je navyše kompatibilný s doplnkom Driving Force Shifter, čo je šesťstupňová manuálna radiaca páka so spiatočkou po zatlačení, ktorú je možné kúpiť samostatne. Jedná sa o prvý pretekársky volant spoločnosti Logitech určený pre hernú konzolu Xbox One.

Logitech_G290_nowat

Do predaja sa dostane aj model Logitech G29 Driving Force pre konzoly PS3 a PS4. Cena bude takisto 399,99 EUR.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit