Ktoré prehliadače boli v roku 2018 najobľúbenejšie?

0

Najpoužívanejší prehliadač pravdepodobne nikoho neprekvapuje.

To aj napriek tomu, že sa ozývajú hlasy, ako nás Google sleduje. Polovica používateľov internetu však surfuje na prehliadači Google Chrome. Podľa štatistík servera StatCounter je to až 59,04 %.

Druhým najpoužívanejším prehliadačom je Safari od Applu s podielom 14,42 %. Internet Explorer má podiel 3 % a Edge skoro o polovicu menej. To aj napriek tomu, že sa vám ponúka po inštalácii Windows 10 ako prvý a zároveň je to predvolený prehliadač.

Dodávame ale, že štatistiky obsahujú nielen počítače ale aj konzoly a smartfóny či tablety. Avšak, ak by sme výber zúžili iba na počítače, podiely pre jednotlivé prehliadače by boli ešte vyššie.

Štatistiky servera NetMarketShare sú podobné. Líšia sa v menších detailoch.

Pre porovnanie aj štatistiky zo servera W3Counter

Zdroj: NetMarketShare, StatCounter, W3Counter

Prečítajte si aj:

TOUCHIT v roku 2018: Tieto články vás zaujali najviac

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár