Kvalifikovaný elektronický podpis vybavíte už aj z obývačky (Video)

1

Na medzinárodnej konferencii ITAPA sme si pozreli aj spôsob ako je možné vybaviť si kvalifikovaný elektronický podpis (KEP) bez toho, aby ste museli chodiť na oddelenie vydávania dokladov. Všetko urobíte zo svojho počítača, treba na to (zatiaľ) operačný systém Windows, čítačku eID a vedieť svoje prístupové kódy (BOK).

V našom videu zo stánku spoločnosti DXC Technology Slovakia uvidíte, ako sa to robí a že je to otázka niekoľkých minút. Celý spôsob práce ako vydať resp. re-vydať certifikát kvalifikovaného elektronického podpisu s eID aplikáciou nám ukáže Milan Ďurana.

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Jeden komentár

  1. Alebo druhá možnosť, že to nefunguje:
    https://prnt.sc/lemua5
    Windows 10 aktualizovaný, softvér nainštalovaný z inštalátora, prihlásenie na slovensko.sk funguje, ale certifikáty z obývačky nevygeneruje. Vyskúšané na dvoch PC s rovnakým výsledkom.
    Možno je problém v „nepodpore“ Windows 10 verzie 1809.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>