Platiť lacnejšie predplatné sa dá na YouTube aj na Netflix, dokonca aj pri bežnej licencovaných aplikáciách.
Je to však len otázka času, kým algoritmy na zisťovanie používania služby prídu na to, že ju nepoužívate správne. Potom prichádzajú obmedzenia. Nejde len o snahu používateľov nejakým spôsobom podvádzať v danej službe, ale sprístupniť si vlastnosti, ktoré v konkrétnom regióne nie sú dostupné.
To sa týka napríklad novo uvedeného iPhone 16 a jeho AI, ktoré je v EÚ blokované. Na zdieľanie licencie v rámci aplikácií je tu služba GamsGo, kde nájdete aj ponuky na streamovacie služby a AI asistentov.
Streamovacie služby sú azda tým najviditeľnejším a najčastejším dôvodom, prečo sa používatelia snažia obchádzať systém predplatného a možnosti aplikácie. Snažia sa získať buď službu lacnejšie alebo niečo navyše. Typickým príkladom je napríklad použitie VPN pripojenia do inej krajiny, Konkrétne služba, napríklad Netflix vás potom eviduje ako používateľa z inej krajiny a sprístupní iný obsah filmov.
Podobne je to aj pri Spotify, kde síce nejde o rozdielny obsah, ale pri použití gruzínskej platobnej karty, získate ďalšiu výhodu. Tou je konkrétne polovičná cena predplatného oproti cenám v Európskej únii.
Najlepším spôsobom je používať predplatné v súlade s podmienkami používania, pretože sa postupne stretnete s obmedzovaním služby. Pred niekoľkými mesiacmi Netflix výrazne sprísnil sledovanie podmienok používania a zisťoval, ako sa používajú rodinné účty.
Neprekvapí, že našiel mnoho nekonzistencií na základe IP adresy a vyžadoval doplnkové overenie. Stačilo potvrdiť žiadosť o zaslanie potvrdzujúceho kódu na emailovú adresu registrátora služby. Na nejaký čas to fungovalo a služba sa dala neobmedzene používať ako doteraz. Nepredpokladáme, že tento postup bude fungovať dlhodobo a aj tu raz Netflixu dôjde trpezlivosť.
Zdroj: vlastné
Prečítajte si aj: