Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pokým po európskych cestách sa preháňajú teréniaky Toyoty Land Cruiser a pick-up Hilux, v iných kútoch sveta nájdeme aj iné modely týchto značiek.  V Juhoafrickej republike najnovšie zaujal Land Cruiser 79 Namib – robustný pick-up v retroštýle zrodený pre jazdu v ťažkom teréne.  Boj o prežitie nikdy nebol taký štýlový!

Pri návrhoch modelu sa divízia Toyota South Africa inšpirovala púšťou Namib – jednou z najstarších a najsuchších púští na svete. Stačí jediný pohľad a hneď je jasné,  že je to skutočný drsniak. Pick-up s dvojitou kabínou stojí na 16-palcových hliníkových diskoch s pneumatikami Cooper Discoverer S/T Maxx. Biele nápisy na ich bočných stranách podčiarkujú retro nádych vozidla a veľká svetlá výška umožňuje všimnúť si žlté tlmiče modifikovaného terénneho zavesenia kolies. To, čo nie je vidieť, je 4.5 litrový naftový motor V8, ktorý ponúka výkon 151 kW (250 k) s maximálnym krútiacim momentom 430 Nm.

Štýlový a s rámom

Land Cruiseru Namib nechýbajú štýlové vychytávky.  Na prednej časti vozidla je mriežka s  nápisom Toyota, typickým pre staršie autá japonskej značky, a šnorchel.   Boky zdobí špeciálne logo verzie Namib. Nájdeme ich aj na zadnej bočnici spolu s názvom výrobcu. Originálna karoséria dostala zodpovedajúcu ochranu. Prednú časť chráni pevný oceľový nárazník s integrovanými hmlovými a prídavnými LED svetlometmi.  Na zadnej časti je umiestnený trúbkový rám, pod ktorým je ťažné zariadenie a nákladný priestor zakončený odolnými krytmi. Toyota  je k dispozícii v dvoch farebných odtieňoch – slonovinová biela a piesočná béžová.

Pohodlie v púšti 

Zmeny sú viditeľné aj vo vnútri vozidla. Má chladiaci úložný priestor pripojený ku klimatizácii, užitočný v púštnych horúčavách. Sedadlá chránia sivé poťahy so špeciálnym logom verzie.  Poťahy sú na okrajoch vystužené, čo znižuje opotrebovanie materiálu.  Vozidlo má aj špeciálnu stropnú konzolu s LED osvetlením, prípravu pre vysielačku, úchytky pre mikrofón vysielačky a nechýba celý rad úložných priestorov.  V interiéri nájdeme aj štandardné vybavenie – multimediálny systém s dotykovým displejom, navigačný systém, Bluetooth podporu a volant nastaviteľný v dvoch rovinách.

Cena tohto výnimočného Land Cruiseru je 893 600 juhoafrických randov, čo je v prepočte necelých 56 000 eur.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Značky: