Spoločnosť Lenovo uviedla trio nových prémiových počítačov a príslušenstva, určených exkluzívne pre hráčov: desktopy Lenovo ideacentre Y900 a Y700 a notebook ideapad Y700 s OS Windows 10. Sú zostrojené pre rastúce množstvo pracujúcich hráčov, ktorí v súčasnosti požadujú výkonné a štýlové zariadenie, ktoré sa spolu s nimi môže presúvať ich životom, od pracovného dňa po hry.

LenovoY2Rodina nových zariadení a príslušenstva série Y bola vytvorená od základov na to, aby vyhovela pracovnému a spoločenskému životu vyspelých herných nadšencov. Vzhľad nových desktopov ideacentre Y900 a Y700 je tak výnimočný ako ich výkon – za hranatým dizajnom s internými a externými červenými LED svetlami sa otáčajú hlavy, zatiaľ čo vo vnútri balenia sa ukrýva extrémny hrací výkon a dostatok miesta na ďalšie upgrady. Obchodníkovi na cestách nový ideapad Y700 poskytuje mobilitu notebooku s dostatočnou konskou silou na prepínanie sa medzi tabuľkami a graficky náročnými hrami.

Nové ideacentre Y900 a Y700

Product-Photography-Lenovo-ideacentre-700_nowat

Nová séria ideacentre Y, vytvorená pre zaneprázdnených, ostrieľaných hráčov je pripravená podávať okamžitý výkon, vybavená až 6.generáciou štvorjadrových procesorov Intel Quad Core i7 a samostatnými grafickými možnosťami. Tak pri ideacentre Y900 ako aj Y700 je upgradovanie jednoduché – čo je ideálne pre tých, ktorí si cenia čas, ale zároveň chcú mať svoje zariadenia stále na najvyššej úrovni. Nové desktopy uspokoja možnosti budúcich upgradov, majú dostatočne veľké šasi, aby sa tam zmstila plnohodnotná ATX základná doska a podporila napájanie až do 1000W. Nový ideacentre Y900 tiež podporuje dve grafické karty, všetky dostupné ľahko prístupnou kľukou, ktorá otvorí štýlový, polopriesvitný bočný panel. Interný systém vedenia káblov udržuje káble upratané vo vnútri. Dodatočný priestor na upgrade chladiaceho systému na hornej strane a dva prachové filtre zvyšujúce spoľahlivosť 120 mm a 140 mm ventilátorov zabezpečujú, aby počítače boli chladené, aj keď hráči prekračujú bežné hranice.

Nový ideapad Y700

Gaming_Photography_v04_0004_UPDATE_nowat

Spoločnosť Lenovo vytvorila nový ideapad Y700 pre mobilných hráčov, pričom pamätala na výkon a prenosnosť. Nový ideapad Y700,  zostavený pre skvelý avšak cenovo dostupný zážitok z hrania, spája mobilitu notebooku s výkonom najnovších procesorov Intel alebo AMD, ako aj samostatnou grafikou, aby hráči mohli byť ponorení do hry – aj keď je čas urobiť si prestávku. S výkonnými reproduktormi JBL, subwooferom a voliteľným 1-bodovým multidotykovým displejom  alebo 3D kamerou Intel RealSense (pri 15-palcovom notebooku), nový ideapad Y700 je vytvorený pre pohlcujúce hranie hier.

Nové príslušenstvo série Lenovo Y

Lenovo taktiež prináša päť zákazkových príslušenstiev, ktoré ešte posilnia herné zážitky:

  • Slúchadlá s priestorovým ozvučením Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset: Zahŕňajú 7.1 virtuálny priestorový zvuk, rýchle stlmenie zvuku a zabudované in-line ovládanie zvuku a odnímateľný pasívny mikrofón s odbúravaním hluku. Ergonomický dizajn umožňuje tak skladanie, ako aj prispôsobenie krytov na uši.

Lenovo_Y_gaming_surround_sound_headset_01.jpg_nowat

  • Myš Lenovo Y Gaming Precision Mouse: Prináša precízne, prispôsobiteľné rýchlosti, osem programovateľných tlačidiel, štyri úrovne prispôsobiteľných DPI, päť úrovní prispôsobiteľnej váhy a ergonomický dizajn vytvorený pre intenzívne hranie.

 

  • Klávesnica Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard: Obsahuje podsvietenú maticu na mechanické prepínanie kláves s anti-ghosting efektom (možnosť stlačiť viac kláves naraz), šesť kláves pre makro nahrávanie, päť prispôsobiteľných úrovní jasu a prednastavený kláves na ovládanie slúchadiel s priestorovým ozvučením Lenovo Y Gaming, ako aj odnímateľným opierkou dlane.

Lenovo_Y_Gaming_Mechanical_Switch_Keyboard_(2)_nowat

  • Batoh Lenovo Y Gaming: Zmestí sa do neho až 17.3-palcový notebook, má vystlané vrecká, ochrannú vystuženú priehradku a hrudný popruh pre extra podporu pri nosení.

Lenovo_Y_Gaming_Active_Backpack_(1)_nowat

  • Podložku pod myš Lenovo Y Gaming: Vysoká spoľahlivosť a vodeodolnosť.

LenovoY3 

“PC hry zaznamenávajú renesanciu, sčasti vďaka prvotriednej grafike a spracovaniu, ale taktiež raketovému vzostupu scény elektronických športov a bezplatných hier,” uviedol Dilip Bhatia, Viceprezident, Worldwide Marketing and User Experience, PC & Enterprise Business Group, Lenovo. “Nová séria Y bola vytvorená od základov, aby nasýtila tento rastúci hlad, ktorý pravdepodobne prinesie tomuto odvetviu nárast z 26 miliárd USD v roku 2014 na 35 miliárd USD do roku 2018. Historicky veľká časť tohto rastu bola spôsobená prijatím tejto platformy v Ázii, ale dnešný prieskum identifikoval 86 miliónov potenciálnych PC hráčov mimo Ázie, ktorí budú hnacím motorom rastu trhu.”

LenovoY4Bhatia dodáva, “Lenovo je odhodlané uspokojiť prémiového PC hráča. Naša nová séria Y bola vytvorená, aby naplnila veľmi špecifické túžby náročného moderného hráča – nadšencov, ktorí popri hraní vyrástli a prešli od hracích automatov cez konzolu po počítač, avšak teraz chcú prémiový počítač pripravený hrať hneď po vybalení. A presne to sme vytvorili – vysoko výkonný počítač, ktorý láka jednoduchou možnosťou upgradovania, osobitým dizajnérskym vzhľadom a schopnosťou bez problémov ich preniesť od denných povinností do sveta hier.”

LenovoY5Lenovo ideacentre Y900 a Y700: začínajú na cene 1599 EUR a 999 EUR, v danom poradí a budú dostupné v novembri 2015

Lenovo ideapad Y700: začína na cene 799 EUR, dostupný v novembri 2015

Značky: