Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Telefón, ktorý potrebujete s fotoaparátom, ktorý zbožňujete, sa pýši novými a na svete prvý raz uvedenými prvkami a na Slovensku je dostupný od druhej polovice augusta 2015.

Spoločnosť Lenovo oznámila, že po predstavení na MWC v Barcelone v marci 2015, začne svoje VIBE Shot smartfóny distribuovať od druhej polovice augusta 2015. Smartfón VIBE Shot s 5.0” Full HD obrazovkou sľubuje to najlepšie z oboch svetov, spájajúc vynikajúci fotoaparát s prémiovým smartfónom a je šitý na mieru tak pre nadšených amatérskych fotografov, ako aj pre dôvtipných návštevníkov spoločenských udalostí, ktorí milujú štýlový dizajn. Vďaka Lenovo VIBE Shot užívateľom už nikdy neujde žiadny záber výnimočných momentov, ktoré prináša život.

VIBE Shot_EN_15_nowat

VIBE Shot je vybavený dedikovaným tlačidlom spúšte, ktoré je možné použiť na okamžitú aktiváciu funkcie fotoaparátu, aby ste zachytili dokonalý záber. Jeho zabudovaný systém infračerveného automatického zaostrovania (AF) je dvojnásobne rýchlejší ako konvenčné automatické zaostrovanie, pričom trojfarebný LED blesk sa postará o realistickejšie odtiene pleti – prvý krát použitý v smartfóne.

Na druhej strane, výnimočný výkon pri slabom osvetlení a jasnosť pri záberoch v tmavších interiéroch alebo v noci podporuje BSI snímač 16:9 a technológia optického stabilizátora obrazu (OIS) zabezpečuje menej rozmazania, keby sa fotoaparát náhodou pohol alebo zatriasol.

Zapnutím prepínača môžu užívatelia jednoducho prepínať medzi automatickým a profesionálnym režimom fotoaparátu. Pri zameraní sa na začínajúcich nadšencov fotografie je výraznou črtou automatického režimu funkcia Smart Composition, ktorá spája automatickú detekciu scenérie a prináša priamo na displeji aj návod ako „zamerať a fotiť“. Profesionálny režim, na druhej strane, prináša nadšencom manuálne ovládanie, ako napr. clony, rýchlosti spúšte a ISO nastavenia, čo umožňuje bezmedzné kompozície, aby dali priestor svojej kreativite. Ďalším svetovým prvenstvom je funkcia panoramatických selfie záberov, s ktorou môžete urobiť tri selfie zábery a spojiť ich do jedného, s viacerými ľuďmi.

VIBE Shot drží v svižnom stave osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 615, ktorý je zostrojený pre plnenie viacerých úloh naraz, ale zároveň je výnimočne energeticky efektívny. S 3 GB RAM pamäťou, dopĺňajúcou tento výkon a 32GB zabudovaným úložiskom, rozšíriteľným až do 128 GB pomocou microSD karty, môžete mať svoje fotografie stále so sebou. S podporou 4G / LTE pripojenia môžu užívatelia očakávať to najplynulejšie surfovanie na webe ako aj zážitky z online hier.

Štýlovo vypracovaný smartfón

Okrem vynikajúcich záberov smartfón VIBE Shot vyžíva prvotriedne materiály, pýši sa plne hliníkovým vonkajším rámom a navyše aj sklom Corning Gorilla na prednej aj zadnej strane. S hrúbkou sotva 7,6mm VIBE Shot vkĺzne do akéhokoľvek vrecka bez toho, aby vznikla nevzhľadná hrča. Je dostupný v karmínovej červenej, perlovej bielej a grafitovej šedej, aby mohli odrážať odlišné osobnosti a digitálne životné štýly svojich užívateľov. 

Lenovo VIBE Shot bude dostupný u všetkých partnerských maloobchodných predajcov Lenovo smartfónov od druhej polovice augusta 2015 v cene 399 EUR s DPH.

Značky: