Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

I keď Lexus má s výrobou kabrioletov skúsenosti,  už niekoľko rokov takéto autá neponúka. Zdá sa však, že japonská značka všetko čoskoro zmení vďaka  Lexusu LC vo verzii Convertible.  Čo o ňom prezradil Pierre Gouteux z produktového a marketingového oddelenia spoločnosti Lexus Europe?

Lexus predstavil  koncept LC Convertible európskej verejnosti na ženevskom autosalóne. Model hneď upútal pozornosť návštevníkov.  „Reakcie fanúšikov značky Lexus, potenciálnych zákazníkov a dokonca aj novinárov sú neobyčajne pozitívne.  Sme veľmi šťastní a odovzdávame tieto informácie do našej centrály. Chceme mať istotu, že existujú silné argumenty na uvedenie tohto auta na preplnený trh s kabrioletmi,” povedal  P. Gouteux.

Interiér je kľúčom k úspechu

Dizajn je nepochybne silnou stránkou Lexusu LC a inak to nie je ani vo verzii so snímateľnou strechou. „Tento kabriolet sa v ponuke vozidiel tohto segmentu skutočne vyníma. LC Convertible je manifestom dizajnu. Najmä jeho interiér s bielou kožou a palubnou  doskou so žltým prešívaním, ktoré poznáme z LC Naples Yellow Limited Edition,” hovorí Gouteux. Podľa neho je pri tomto vozidle najdôležitejší práve interiér: „V kupé je interiér zameraný viac na vodiča. Ale keď si kúpite kabriolet a zaparkujete ho na ulici so sklopenou strechou, musí zaujať aj okoloidúcich. Preto sme interiéru venovali výnimočnú pozornosť.”

Rovnaké rozmery a mäkká strecha

Hoci sa LC Convertible konštrukčne odlišuje od kupé,  dizajnérom sa podarilo  zachovať rozmery verzie s pevnou strechou.  To je ďalšia charakteristická črta auta.  „Práve z tohto dôvodu je koncept jedinečný – zachovať rovnaké rozmery a vzhľad auta bolo pre dizajnérov  veľkou výzvou. Jeho štíhla silueta z neho robí roadster,” hodnotí expert. „Najťažšou úlohou bolo zachovať vnútornú kapacitu auta, pretože sme museli nájsť miesto pre sklápaciu strechu.“

Koncept Lexusu má klasickú, mäkkú  strechu. Je to vedomé rozhodnutie, ktoré pozitívne ovplyvňuje aj jazdné vlastnosti.  „Auto sa zdá byť omnoho ľahšie, dynamickejšie  a poskytuje väčšie potešenie z jazdy. Pevná strecha by ho príliš zaťažila a napokon skryť mäkkú strechu do auta je omnoho jednoduchšie,” vysvetľuje  Gouteux.

Predaj v pomere  50/50

Lexus LC Coupé je klasifikované ako  auto GT: veľmi komfortné, luxusné, otvorené pre vodiča a spolujazdca. Ak automobilka vytvorí výrobnú verziu LC Convertible, bude mať podobnú charakteristiku, ale s väčším dôrazom na pôžitok z riadenia a jazdy.

Pierre Gouteux takisto prezradil, kde by takýto model mohol mať najväčší úspech. Prirodzeným trhom pre kabriolet by mohli byť Spojené štáty a v Európe zasa Veľká Británia. Vyjadril sa aj k očakávanej popularite auta v porovnaní s verziou s tvrdou strechou: ,,Myslím že proporcie predaja kupé a kabrioletu budú 50 : 50.”

V Paríži a na Goodwood Speed

Zo ženevského autosalónu sa koncept  vozidla vrátil do Japonska, no auto už onedlho zavíta do Európy. „Dúfame, že koncom júna ho budeme môcť ukázať na Chantilly Arts & Elegance v Paríži. O týždeň neskôr sa objaví na festivale  Goodwood Speed, čo bude oficiálny debut vo Veľkej Británii”,  ohlasuje Gouteux.

Auto pre každého

LC vo verzii  Convertible má Lexusu pomôcť vstúpiť na trh, na ktorom japonská značka v posledných rokoch chýba. „Radi by sme ľuďom aj celému automobilovému priemyslu ukázali, že dokážeme vytvoriť vozidlo pre každého zákazníka.  Pre vodičov v mestách máme Lexus UX, ponúkame limuzíny ES alebo vlajkový LS. Pôsobíme aj v oblasti športových automobilov a GT a teraz aj v segmente kabrioletov,” uzatvára zástupca spoločnosti Lexus.

Značky: