Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pred niekoľkými týždňami spoločnosť Toyota oficiálne oznámila, že  RAV4 čoskoro bude mať hybridný plug-in variant (PHEV).  Lexus má tiež v úmysle vybrať sa rovnakou cestou a predstaviť svoje prvé auto s takýmto pohonom.  V prípade luxusnej značky sa prvým debutovým modelom môže stať  SUV podobnej veľkosti – model NX.

Trhu hybridných áut vládne Lexus spolu s Toyotou.  Japonská prémiová značka Lexus doteraz predala viac ako jeden a pol milióna luxusných hybridov. Ale v jej ponuke doteraz nebolo vozidlo s plug in hybridnou technológiou. To sa má už onedlho zmeniť, čo potvrdzujú slová generálneho riaditeľa austrálskej divízie Lexusu.  „Nemôžem poskytnúť žiadne podrobnosti. Okrem toho, že chystáme vynikajúcu správu aj viac informácií o PHEV,” komentuje Scott Thompson plány manažmentu pre portál Carsales. Podľa súčasných chýrov môžeme očakávať prvý plug-in hybrid so značkou Lexus okolo roku 2021.

Lexus NX – prvý model PHEV?

Jestvuje veľká šanca, že prvým modelom PHEV Lexusu sa stane  model  NX. Toto SUV strednej veľkosti uviedla japonská značka na trh v roku 2014. Auto je do istej miery spríbuznené s Toyotou RAV4 predchádzajúcej generácie.  Podoba spočíva v rozmeroch a podobnom dizajne vozidla, ako aj systéme pohonu.

SUV sa teší veľkej obľube a patrí medzi  najpopulárnejší model Lexusu na európskom trhu.  Auto sa dostalo do predaja pred piatimi rokmi, takže možno očakávať, že sa čoskoro dočká novej verzie. Inžinieri, ktorí navrhujú nový model Lexus NX, budú pravdepodobne profitovať z osvedčenej architektúry TNGA a vozidlo bude založené na platforme podobnej ako má nový model RAV4.  To otvorí cestu, aby sa plug-in hybridný systém dostal aj pod kapotu slávneho SUV, nového  NX.

Značky: