Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Obrovský záujem o nový Lexus UX na domácom trhu zaskočil aj výrobcu.  Prekročil očakávania o neuveriteľných 980 percent! Zdá sa, že nový mestský crossover si podmaňuje Japonsko.

Nový Lexus UX sa dostal do predaja koncom uplynulého roku. Objednávky sa okamžite vyšplhali na 8 800 kusov, čím výrazne prevýšili plánovaný predaj 900 kusov mesačne. Ak japonský výrobca nezvýši výrazne výrobu a prijme všetky objednávky, japonskí vodiči budú na vytúžené auto čakať 10 mesiacov, tvrdí portál Lexus Enthusiast.

 Nezvyčajný dizajn a inteligentná karoséria

Čo na novom modeli priťahuje kupcov? Najmenšie SUV Lexusu upútalo jedinečným dizajnom.  Výrazné lemy blatníkových oblúkov či zadné, združené svetlá so 120 LED diódami nemajú iba ozdobnú funkciu.  Ich úlohou je nasmerovať prúd vzduchu tak, aby sa zvýšila stabilita vozidla na ceste.  Pri novom vozidle predstavil Lexus  aerodynamicky optimalizované päťlúčové disky, ktoré sú svetovou novinkou.

Starostlivo premyslený je aj interiér vozidla. Prístrojová doska bola znížená a predné stĺpiky  maximálne zúžené, aby neobmedzovali zorné pole vodiča. Pohodlné sedadlá sú zdobené prešívaním inšpirovaným tradičnou japonskou technikou sašiko, výzdoba prístrojového panela čerpá inšpiráciu z japonského papiera so špecifickým vzorom washi. Systém spúšťania okien je navrhnutý tak, aby znižoval hluk a eliminoval riziko zachytenia prstov alebo súčastí odevu.

Perfektne ovládateľný

Mestský crossover  Lexusu bol vybudovaný na novej platforme GA-C. Použitie takejto konštrukcie umožnilo zvýšiť tuhosť karosérie a znížiť ťažisko, čo sa podpísalo na vynikajúcich jazdných vlastnostiach vozidla. Zážitok z jazdy dodatočne zvyšuje nezávislé zavesenie kolies.

Verziu UX 250h poháňa najnovšia 4. generácia hybridného systému s celkovým výkonom 184 k, a vo verzii s pohonom na prednú nápravu zrýchľuje z  0 na 100 km/h za 8,5 s. Hybridný Lexus UX je dostupný aj vo verzii  AWD s inteligentným pohonom 4×4, nazývaným E-Four. Verzia Lexus UX 200 má 4-valcový dvojlitrový zážihový motor s výkonom 171 koní.

Bezpečnosť ako štandard

Nový model nadchýna tiež svojou výbavou. Už v štandardnej verzii  disponuje balíkom bezpečnostných systémov Lexus Safety System +, ktorý zahŕňa  autonómne brzdy s detekciou chodcov, monitorovaním cyklistov, čítačku značiek,  balík CO Drive s adaptívnym tempomatom, udržiavaním v jazdnom pruhu a automatickým prepínaním diaľkových svetiel. Aj v najlacnejšej verzii je vozidlo vybavené kamerou na cúvanie.

Na Slovensku bol predpredaj modelu Lexus UX už spustený. Prvé vozidlá budú u predajcov už v priebehu mesiaca marec, teda o niekoľko týždňov. Cena modelu začína od 36 400 € pre konvenčný motor, pri hybridnej verzii začína cena modelu na sume 37 900 €.

Značky: