Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť LG Electronics (LG) predstaví v rámci veľtrhu LG InnoFest Europe 2017 nový rad televíznych a audio produktov.

Mnohými cenami ovenčený LG SIGNATURE OLED TV W a super UHD televízory využívajúce technológiu Nano Cell s perfektným obrazom a realistickým zobrazením farieb sú doplnené najnovšou verziou chytrej televíznej platformy webOS, skvelým dizajnom a kvalitným zvukom. Hlavnými prednosťami audio produktov pre široké spektrum zákazníkov od nenáročných poslucháčov až po skutočných milovníkov kvalitného zvuku je skvelý dizajn a univerzálne využitie kedykoľvek a kdekoľvek.

„Kvalita obsahu i samotných televízorov každým rokom strmo stúpa a plniť náročné požiadavky zákazníkov je tak stále väčšou výzvou. Pre tento rok sme si pripravili novinky, na ktorých sme spolupracovali so špičkovou hollywoodskou spoločnosťou Technicolor,“ hovorí Marek Sojak z LG. „Kvalita obrazu vďaka technológii Nano Cell je aj v porovnaní s displejmi Quantum Dot absolútne bezkonkurenčná. Farby zostávajú konzistentné pre divákov priamo pred obrazovkou aj pre tých, ktorí film sledujú aj z uhla šesťdesiatich stupňov,“ dodáva.

Neskutočne tenké pre dokonalý zážitok

Jednou z predstavených noviniek na veľtrhu je rad ultra tenkých televízorov LG OLED TV. Jedná sa o tri modely z radu LG SIGNATURE (77/65W7, 77/65G7 a 65/55E7) a ďalšie dva modely OLED TV (65/55C7 a 65/55B7). Design Picture-on-Wall (W7) a Picture-on-Glass (G7, E6) vynikajú neuveriteľne tenkým profilom len 2,57 mm, vďaka čomu môže byť televízor primontovaný na stenu len pomocou magnetickej konzoly (W7). Filozofia, že menej je viac, tak dáva vyniknúť skvelej kvalite obrazu.

Bohatú paletu farieb zabezpečuje technológia Dolby Vision aj spolupráca s expertmi zo spoločnosti Technicolor. Nové OLED TV podporujú aj ďalšie formáty HDR ako HDR10 či HLG a sú pripravené aj na podporu Advanced HDR od Technicolor. O podčiarknutie dokonalého zážitku sa potom postarajú reproduktory s neprekonateľným zvukom Dolby Atmos. Viac ako stovka hodín originálneho obsahu, ktorý zodpovedá kvalite technológií Dolby, bude dostupný v priebehu roka 2017 po celom svete. Ďalší obsah je zaistený vďaka spolupráci s dodávateľmi digitálneho obsahu, ako sú Amazon, Netflix či VUDU.

Dolby Vision využíva technológiu s vysokým dynamickým rozsahom (HDR), ktorou disponujú najvyspelejšie kiná po celom svete. Rovnaká technológia teraz v LG OLED televízoroch posúva domáci televízny zážitok zo sledovania a poskytuje väčší jas a kontrast, rovnako ako pestrejšiu paletu farieb. Dolby Atmos súčasne stavia divákov priamo do centra deja svojím mnohovrstvovým zvukom ako z reálneho sveta.

Technológia o krok napred

Tretia generácia Super UHD televízorov LG (modely SJ9500, SJ8500 a SJ8000) má vďaka využitiu nanotechnológie ten najrealistickejší obraz s úplne perfektným zobrazením detailov a presnosti farieb z takmer akéhokoľvek uhla pohľadu. Skvelý obraz podtrhuje elegantný dizajn Ultra Slim s unikátnymi stojanmi. Model SJ9500 s uhlopriečkou 55-palcov tak meria v najtenšom mieste len 6,9 milimetrov.

LCD displeje s technológiou Nano Cell sa skladajú z častíc o priemernej veľkosti jedného nanometra, čo zaisťuje bezkonkurenčnú kvalitu obrazu. Novo použitá technológia absorbuje prebytočné vlnové dĺžky svetla, čím je podporená čistota zobrazených farieb, a tým aj ich vernosť a kvalita. Všetky nové modely ponúkajú aktívny HDR s Dolby Vision, ktoré podporuje niekoľko typov HDR formátov.

„Na bežných televízoroch sa napríklad zelená farba mieša s ďalšími vlnovými dĺžkami, zvyčajne so žltou či s modrou. Preto máva tráva žltkastý alebo azúrový nádych, čo je ale spôsobené iba zlým zobrazením farieb, nie zámerom tvorcu,“ vysvetľuje Marek Sojak. „Nano Cell navyše dramaticky znižuje blednutie farieb, nestabilitu obrazu a zlú viditeľnosť pri výrazne jasnom vonkajšom osvetlení,“ dodáva.

Jedinečná kvalita obrazu

Ďalšou novinkou je technológia ULTRA Luminance, ktorá spoločne s Nano Cell robí obraz jasnejším a čistejšom. Novo predstavený rad televízorov podporuje niekoľko formátov HDR, medzi ktorými nechýba Dolby Vision™, HDR10 alebo Hybrid Log Gamma (HLG). Funkcia HDR Effect zvyšuje kvalitu, jas a kontrast aj SDR obsahu. Presné vykreslenie tieňov a schopnosť zobrazenia viac ako miliardy farieb je zabezpečené aj vďaka podpore BT.2020. Aktívne HDR umožňuje spracovanie HDR obrazu snímku po snímke pomocou vkladania dynamických dát tam, kde sú potrebné, či už sú v pôvodnom HDR súbore obsiahnuté metadáta dynamické, statické či dokonca žiadne.

Excelentnú kvalitu farieb dokazuje aj spolupráca s hollywoodskym lídrom v oblasti farieb a obrazu, spoločnosťou Technicolor. Nastavenie Technicolor Expert Mode prináša do domácich televízorov sto rokov skúseností technológie určenej predovšetkým veľkým plátnam. Domáce kino tak dostáva úplne nový rozmer a neobvyklý vysoký štandard.

Rýchlejší webOS s novými funkciami

Užívateľsky veľmi príjemné prostredie operačného systému webOS sa dočkalo novej verzie 3.5. Na divákov tak čaká ľahšie ovládanie, rýchlejší prístup, vylepšený ovládač Magic Remote a nové tlačidlo Magic Link, ktoré vyhľadá nielen obľúbený obsah, ale aj informácie o hercoch a postavách v sledovanom filme či seriáli. Funkcia Magic Zoom priblíži a nahrá akúkoľvek scénu pre neskoršie detailné prehliadnutie. Nové televízory možno ľahko prepojiť aj s mobilným telefónom či počítačom pre sledovanie 360​​° VR obsahu. K pohybu potom slúži ovládač Magic Remote.

Nový rozmer televíznych Soundbarov

Soundbar SJ9 s technológiou Dolby Atmos vytvorí aj z toho najobyčajnejšieho sledovania filmu nezabudnuteľný zážitok. Reproduktory umiestnené na niekoľkých miestach veľmi tenkého elegantného SoundBaru zaisťujú bohatý a doslova obklopujúci zvuk. Ďalšou prednosťou je aj 4K zvuk s rozlíšením vyšším ako 4000 kbps (24 bit x 96 kHz x 2 ch), ktorý umožňuje počúvanie hudby v bezdrôtovej kvalite. Funkcia Sound Upconverting zvyšuje kvalitu štandardných audio súborov na 24 bit / 192 Hz. Krištáľovo čistý zvuk perfektne synchronizovaný s obrazom televízora potom zaisťuje podpora 4K Pass-Through.

„Technológia Dolby Atmos doslova hýbe zvukom. Vďaka distribúcii zvuku kamkoľvek do priestoru, vrátane priamej blízkosti poslucháča, prináša dych berúci realistický zážitok,“ vysvetľuje Marek Sojak. „Zvuk je reprezentovaný nezávislými audio objektmi, ktorým je pomocou metadát určené miesto, veľkosť aj smer vo trojrozmernom priestore,“ dodáva. Zvukové objekty sú renderované v reálnom čase.

Elegantný soundbar SJ8 má profil len 38 milimetrov, napriek tomu vyniká svojim kvalitným 4K zvukom, funkciou 4K Pass-Through a možnosťou streamovania pomocou zabudovanej technológie Chromecast. Vďaka TV Perfect Fit Kit si môžu majitelia vybraných modelov televízorov LG ľahko vymeniť televízny stojan práve za soundbar SJ8.

Univerzálny soundbar SJ7 s výkonom 320 W umožňuje vďaka svojmu unikátnemu dizajnu vertikálne aj horizontálne umiestnenie. Soundbar je rozdelený na dve bezdrôtovo prepojené polovice, z ktorých jedna ponúka možnosť využitia zadného, či prenosného Bluetooth reproduktora. Prenosná časť je vybavená vstavanou batériou.

Doslova nadnášajúca a vo všetkých smeroch

Levitujúci prenosný reproduktor (model PJ7) vyniká neobvyklým futuristickým dizajnom a skvelým zvukom. Pomerne drobný reproduktor inšpirovaný tvarom a vzhľadom turbíny sa doslova nadnáša nad levitačnou stanicou, v ktorej je umiestnený silný elektromagnet. Čistý zvuk s vyváženými výškami i basmi zabezpečuje 360​​° všesmerový reproduktor, zosilňovač umiestnený v levitačnej stanici a technológia Dual Passive Radiator.

Reproduktor na jedno nabitie vydrží až 10 hodín prehrávania, pričom pri vybití batérie sa automaticky znesie do stanice a pokračuje v prehrávaní aj počas nabíjania. Vďaka splneniu štandardu IPX7, teda odolnosti voči nepriaznivým podmienkam, je levitujúci reproduktor možné používať aj kdekoľvek v prírode. Ďalšou prednosťou je aj možnosť simultánneho pripojenia dvoch zariadení pomocou Bluetooth.

Model PJ7 zo série prenosných reproduktorov zároveň ponúka možnosť naladiť FM a DAB rádio stanice.

Výkonné reproduktory nielen na párty

Klubovú atmosféru priamo doma v obývačke zaistí audio systém LOUDR CJ98. Party Thruster s ovládaním zvuku aj svetelných efektov umožňuje perfektnú kontrolu nad dianím na tanečnom parkete. Pre fanúšikov karaoke je CJ98 vybavený aj širokou škálou hlasových efektov a funkcií Karaoke Star, vďaka ktorej si hviezdy večera môžu ľahko prispôsobiť tóninu vybranej piesne.

Audio systém LOUDR OJ98 so zloženým zvukovodom vytvára silnejší akustický tlak, a tým výraznejší a hlasnejší zvuk. Pulzujúce svetelné efekty Sparkle Lighting v rytme hudby a funkcia Party Kick Starter simulujúca zvuk štartujúceho automobilu dotvára tú správnu náladu na každej tanečné party. Kontrolný panel Party Thruster navrhnutý špeciálne pre DJ má výšku 109 centimetrov, vďaka čomu je vždy na dosah.

Profesionálny filmový zážitok

S využitím technológie, ktorá poháňa najpokročilejšie kiná po celom svete transformuje Dolby Vision zážitok zo sledovania televízie tým, že prináša väčší jas, kontrast a plnšiu paletu farieb. 4K Blu-ray prehrávač LG UP970 má dva HDMI porty, port HDMI 2.0a pre Ultra HD video výstup a HDMI 1.4 pre zvukový výstup, ktorý možno spojiť s hi-fi zariadením ako AVR a soundbarom pre zlepšenie kvality zvuku. S Ethernetom a Wi-Fi pripojením môžu užívatelia ľahko sledovať svoj obľúbený online obsah cez Netflix a YouTube, zatiaľ čo USB port umožňuje prehrávanie filmov, obrázkov a hudby. Podporuje 10-bitové farby, medzinárodný štandard ITU-R, normu BT. 2020 a kódovanie HEVC. Je tiež kompatibilný s celým radom zvukových formátov vrátane Dolby True HD, Dolby Atmos a DTS-HD Master Audio. Technológia Dolby Vision pre prehrávač UP970 bude k dispozícii prostredníctvom aktualizácie softvéru plánovanej na koniec tohto roka.

Značky: