VIDEO: LG predstaví vlajkovú loď G6 na MWC v Barcelone. Odlíši sa displejom (doplnené)

6

Doplnené 12. január: LG zverejnilo video, ktoré napovedá, čo všetko novinka prinesie. Kľúčové slová sú väčší displej, menšie telo, odolnosť voči vode a spoľahlivosť.

LG G6 bude prvým smartfónom s displejom s pomerom strán 18:9.

Podobne ako pred rokom, aj tentoraz by sme mali spoznať vlajkovú loď spoločnosti LG na výstave MWC v Barcelone. Výrobca predstaví novinku 26. februára, deň pred oficiálnym začiatkom výstavy. V porovnaní s minulým rokom ju však chce dostať do predaja čo najskôr. LG G6 by sa mala začať predávať už 10. marca, avšak iba v Južnej Kórei. Globálny štart predaja je naplánovaný na neskorší termín.

Vlajková loď spoločnosti LG bude vybavená doteraz nevídaným 5,7-palcový QHD+ (1440 × 2880) displejom s pomerom strán 18:9 a technológiou in-TOUCH. Vďaka nej sú dotykové senzory zabudované priamo v LCD paneli a nie je teda potrebná samostatná dotyková vrstva. Potvrdil to výrobca. Ďalšiu výbavu by mal tvoriť procesor Snapdragon 835 a 6 GB RAM. Spomína sa aj väčšia batéria, ktorá však nebude odnímateľná, bezdrôtové nabíjanie a úplne nový dizajn. Uvidíme, či sa bude výrobca držať modulárneho dizajnu.

Zdroj: Android Authority

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

6 komentárov

 1. Pingback: Oficiálne: Nokia predstaví ďalšie Android telefóny už budúci mesiac | TOUCHIT

 2. spity.lojzik on

  povedzme si na rovinu, posledna solidna a uspesna vlajkova lod od LG bola G4. A pravom, inovativne a kvalitne spracovanie, dobrý HW a ani dnes nezahanbi.

  Vsetko novsie je len ausus, snaha naskocit na vlak, ktory je uz daleko. LG je nove HTC, bohovy technologicky naskok, napady a potom brzda…zaostanie aj za posranym huawey alebo xiaomi, ved predsa prave tyto vyrobcovia boli kedysi na smiech, ked na DX predavali svoje “smartphony na tri nabitia”..

  Proste LG ide rovnakym smerom ako HTC.. Ako uz Konfucius vravel: “Ak nevies do telefonu napchat lepsi hardware, tak nezvacsuj display.”

 3. Pingback: VIDEO: Samsung predstavuje novú generáciu AMOLED displeja. Použije ho v Galaxy S8 | TOUCHIT

 4. Pingback: VIDEO: Koncept LG G6 naznačuje, že Samsung zrejme čaká náročný rok | TOUCHIT

 5. Pingback: VIDEO: Koncept LG G6 naznačuje, že Samsung zrejme čaká náročný rok – BlackArch Linux

 6. Pingback: MWC 2017: Čo očakávať a na čo sa môžete tešiť? Spolu s TOUCHIT – budeme tam osobne | TOUCHIT

Pridaj komentár