Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Študenti stredných škôl sa Lidlu postarali o 3 nové aplikácie!

Interný vývoj aplikácií je v Lidli veľkou témou. Za uplynulé dva roky v Lidli vyvinuli 17 funkčných aplikácii a 11 online formulárov, ktoré sa tešia veľkému úspechu. Potreby na vývoj ďalších sa však stále zvyšujú. V Lidli preto hľadali cestu, ako získať tieto aplikácie čo najskôr.

Projekt Realdevelopment naštartoval spoluprácu Lidl IT a stredných škôl zameraných na štúdium informatiky pod záštitou SAMO a IT Asociácie Slovenska.

„Myšlienka spolupráce so strednými školami vznikla u nás na IT. Keď sme sa nad tým hlbšie zamysleli, povedali sme si prečo nie. Nemáme čo stratiť. Pozreli sme si zoznam aplikácii, ktoré čakali na náš interný vývoj a tri z nich sme vybrali ako zadanie pre žiakov stredných škôl,“ priblížila Petra Zorvanová zo spoločnosti Lidl.

Do súťaže sa zapojilo celkovo 22 nádejných IT developerov z 5 stredných škôl z Bratislavy, Banskej Bystrice, Nových Zámkov, Košíc a Kysuckého Nového mesta.

„Veľmi milo nás prekvapili svojimi vedomosťami a úrovňou práce. Boli to prevažne žiaci 2. a 3. ročníka. Na vlastnej skúsenosti si vyskúšali reálny život vývojára,“ dodala Petra Zorvanová.

Žiaci dostali zadanie, ktoré museli mať pod palcom od samého začiatku. To znamená, že v ich réžii bola okrem samotného vývoja aplikácií aj komunikácia a plánovanie stretnutí so zadávateľmi z Lidl, s ktorými riešili stav a funkcionality, aké má aplikácia spĺňať.

„Toto je jedna z vecí, ktorú žiaci hodnotili ako najväčší prínos projektu. Nešlo o klasické školské zadanie, ktoré im častokrát nedáva zmysel. Pracovali s niečím reálnym, s niečím, čo nakoniec začne používať spoločnosť, akou je Lidl,“ vysvetlila Klaudia Číková, IT office specialist, Lidl.

Po ukončení 3 mesačnej programovacej fázy, žiaci odovzdali 8 hotových aplikácií. Záverečná prezentácia aplikácií prebehla online formou. Po finálnom ohodnotení a otestovaní boli vybrané tri aplikácie, ktoré sa reálne začnú využívať v praxi spoločnosti Lidl.

Víťazné aplikácie:

  • Checklistna prípravu pracovnej zmluvy pre HR
  • Aplikácia Task Managementpre CO
  • Aplikácia Asset Managementpre IT a oddelenie administratívy LC, ktoré je zodpovedné za malý hardvér pre predajne

Na spoločnom vyhodnotení, ktoré organizoval Lidl spolu s IT asociáciou Slovenska, získali všetci úspešní žiaci IT techniku, ktorá im pomôže do budúcna v ich práci. Lidl plánuje v projekte Realdevelopment pokračovať a už teraz chystá prvý ročník.

Nultý ročník projektu Realdevelopment mal obrovský úspech. LIDL získal 3 nové aplikácie a žiaci zasa nezabudnuteľné skúsenosti a prax do budúcna.

Značky: