Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Britská značka LifeSaver® vyrába prenosné zariadenia na čistenie vody, ktoré fungujú na princípe tlakovej ručnej pumpy. Vzduch tlačí vodu cez približne 15 nanometrov (0,000015 mm) široké filtračné póry. Tie zachytávajú všetky znečistenia vrátane baktérií a vírusov. Na úpravu vody tak nie sú nutné žiadne čistiace chemikálie ani elektrická energia. To všetko robí z výrobkov LifeSaver unikátny produkt vhodný najmä pre outdoorových nadšencov, športovcov, expedície, záchranárov a ďalších. LifeSaver teraz prichádza novo na slovenský a český trh vďaka spoločnosti MORIS distribution.

Na výlet aj expedíciu

V prípade odrezanie od spoľahlivého zdroja pitnej vody zaistia produkty LifeSaver prísun tekutín zo zdrojov čisto prírodných, ako sú rieky, rybníky, jazerá ale napríklad aj kaluže. Ponúka tak ideálne riešenie pre kemping, cestovanie, turistiku alebo akúkoľvek outdoorovú aktivitu, kde je prísun tekutín kľúčový. Rovnako tak ale môže zachraňovať životy v krízových situáciách, ako sú humanitárne či prírodné katastrofy.

Ako to funguje?

Nádoby LifeSaver sa líšia svojím objemom. Od 400 ml cestovných fliaš Liberty, cez transportné nádoby Cube s objemom 5 l až po kanistre Jerrycan schopné pojať 18,5 l vody. Všetky tieto filtračné nádoby LifeSaver sú uzavreté tlakové jednotky vybavené vymeniteľnými filtrami z dutých vlákien a ručnými pumpami. Pomocou pumpy je voda tlačená cez filtre, ktorých póry s priemerom cca 15 nanometrov (= 0,000015 mm) zachytávajú mikroorganizmy. Filtračná membrána dokáže odstrániť z vody 99,9% cýst, 99,99% vírusov a 99,9999% baktérií. Filter s aktívnym uhlím následne odfiltruje prípadný chlór a zbaví vodu zápachu a nepríjemnej pachuti. Výstupnou dýzou potom pod tlakom prúdi pitná voda vhodná na okamžitú konzumáciu.

Dostatok pitnej vody pre jednotlivcov aj skupiny Objem prefiltrovanej vody sa líši podľa jednotlivých produktov. Pri 400 ml fľaši to je 4000-6000 litrov (podľa druhu filtračnej kazety) pri kanistroch Jerrycan až 20 000 litrov. Patentovaná technológia „FailSafe“ zaisťuje, že filtračné zariadenia prestanú fungovať, ak je filter zanesený a je potrebné ho vymeniť. Tým pádom nedôjde k ohrozeniu užívateľa ani po prekročení životnosti filtra.

Produktový tip:

LifeSaver Liberty – Unikátny filter na vodu

Maximálne efektívna filtračná a čistiaca fľaša na vodu na báze pumpy. Odstraňuje z vody baktérie aj vírusy. Filter s aktívnym uhlím zlepšuje chuť vody. Fľaša s objemom 400 ml prefiltruje až 2000 l rýchlosťou cca 1,2 l / min. Systém FileSafe sám stráži životnosť filtračnej kazety. Vyrobená je vo Veľkej Británii a testovaná podľa najprísnejších hygienických noriem.

Odporúčaná cena: 139 €

www.store.moris-distribution.cz

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.