Britská značka vodných filtrov uviedla na trh novinku špeciálne určenú pre cestovateľov. Robustný, napriek tomu kompaktný, vodný filter WAYFARER odstráni z vody až 99,99 % všetkých baktérií i vírusov.

Zároveň v nej výrazne znižuje obsah ťažkých kovov, chemikálií a mikroplastov. Vďaka tomu je možné na cestách bez obáv piť vodu z prírodných vodných zdrojov.

Čistenie vody pomocou Waywaffer
Čistenie vody pomocou Waywaffer

Filtračné zariadenie WAYFARER dokáže vyčistiť až 5000 litrov vody (záleží však na na stupni znečistenia) a môže tak cestovateľovi slúžiť denne až 8,5 roka. Výkon 1,4 litra prefiltrovanej vody za minútu nevyžaduje zdĺhavé čakanie. Vďaka kompaktným rozmerom (15,5 × 75 × 90 mm) sa WAYFARER ľahko zmestí do vrecka batohu.

Keďže je tu 1,3 metra dlhá sacia hadica, je možné vodu ľahko naberať aj v ťažko prístupných terénoch.

Technológia LIFESAVER je založená na dvojstupňovom filtračnom systéme: najprv je prírodná voda ručnou pumpou pretlačená cez ultrafiltračnú jednotku z dutých vlákien, ktorá vodu zbaví všetkých baktérií, vírusov, mikroplastov a častíc väčších ako 0,015 mikrónov (15 nanometrov).

Kompaktné zariadenie Waywaffer
Kompaktné zariadenie Waywaffer

V druhom stupni preteká voda cez filter z aktívneho uhlia, ktorý odstraňuje chemikálie a ťažké kovy (chlór, olovo, nikel, kadmium a pod), čím sa výrazne zlepšuje jej chuť a vôňa.

Vďaka technológii Failsafe sa systém sám po dosiahnutí konca životnosti zablokuje a neohrozí tak používateľa nedostatočnou filtráciou.

Vodu môžete piť bez dlhého čakania
Vodu môžete piť bez dlhého čakania

Filter na vodu LIFESAVER WAYFARER vznikol na základe 15 rokov skúseností spoločnosti LIFESAVER s filtráciou vody. Výrobok vyhovuje štandardom NSF/ANSI P231.

Cena: 99,90 eur

Zdroj: SAVETHEDAY.SK

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.