LinkBox 7 Skylink Ready je satelitný prijímač, ktorý vás osloví hlavne svojou jednoduchosťou pri inštalácii i používaní. Pri našom testovaní sme z jeho výrobného nastavenia do stavu, kedy bolo možné nerušene sledovať satelitné televízne vysielanie  namerali 45 sekúnd.
LINKBOX_7_nowat

K dispozícii je funkcia rýchleho vyhľadania slovenských a českých televíznych staníc, ktoré dostanete pekne usporiadané. K dispozícii máte možnosť nahrávania vysielania i timeshift. To všetko vtedy, keď máte k prijímaču pripojený USB kľúč alebo USB disk. Nahrávky si môžete pozrieť len na vašom satelitnom prijímači.
Medzi pokročilými funkciami je aj YouTube, ďalej  predpoveď počasia pre zvolené mestá, ďalej Wikipédia aj s vyhľadávaním v slovenčine a internetové rádiá. Táto výbava vám v podstate prinesie internet do vašej televízie a dobre dopĺňa satelitné televízne vysielanie.

LINKBOX_7_1_nowatSúčasťou dodávky je diaľkové ovládanie i HDMI kábel. Základné ovládanie sa dajú použiť aj tlačidlá na presnom paneli prijímača. Prijímač má certifikáciu Skylink a je kompatibilný s kartami Skylink IRDETO, ICE i M7. Aktualizácia tohto prijímača sa dá realizovať cez USB kľúč so softvérom, ktorý si stiahnete na stránke predajcu alebo priamo cez satelit.

V celkovom hodnotení je to za cenu 84,90 Eur vynikajúci satelitný prijímač. Funguje prakticky ihneď po vybalení, inštalácia jednoduchšia asi ani nemôže byť. Pritom vám prinesie napr. možnosť sledovania videí z YouTube na televíznej obrazovke, skontrolujete si počasie, prípadne pozriete niečo, čo vás zaujíma na Wikipédii. Hodia sa aj internetové rádiá. Diaľkové ovládanie je prehľadné, pohodlne zmeníte kanály a nastavíte hlasitosť, čo sú určite najdôležitejšie funkcie.
Viac o tomto satelitonom prijímači nájdete aj na stránke www.linkbox.sk. Pozrite si aj naše video o inštalácii a používaní tohto satelitného prijímača.

Cena: 84,90 EUR

Zapožičal: AB-COM

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.