Microsoft predstavil novinku na konferencii MWC v Barcelone. Dostupná bude v dvoch verziách a využíva totožný procesor ako Lumia 830.

Dobrý pomer cena/výkon. Tým chce zaujať najnovšia Lumia s označením 640. Microsoft ju uvedenie v dvoch verziách, ktoré sa odlišujú veľkosťou displeja aj fotoaparátmi.

Štandardný model má 5-palcový HD displej s IPS panelom a ochranným sklom Gorilla Glass 3. Poháňa ho procesor Qualcomm Snapdragon 400, ktorý dopĺňa 1 GB RAM operačnej pamäte a 8 GB úložisko. Takmer totožné parametre má starší model Lumia 830, ktorý sa pred polrokom objavil na IFE 2014. Ten však ponúka dvojnásobné úložisko a ďalšie nadštandardné funkcie.

Microsoft v porovnaní s modelom Lumia 630 vylepšil schopnosti fotoaparátu. Má rozlíšenie 8MP a obsahuje zabudovaný blesk, čo je novinka v rámci série 600. Smartfón sa dostane na trh v apríli a bude sa predávať za zaujímavú cenu 139 EUR v prípade 3G verzie. Za LTE model zaplatíte o 20 EUR viac.

Dostupné bude aj prevedenie s 5,7-palcovou obrazovkou. Lumia 640 XL však disponuje totožným rozlíšením aj parametrami. Výnimkou je vylepšený fotoaparát s rozlíšením 13MP a šošovkou Zeiss. V tomto prípade budú ceny na úrovni 189 a 219 EUR. Dodajme, že Lumia 640 a 640 XL budú mať v balení priložené ročné predplatné v službe Office 365 Personal. Oba telefóny takisto umožnia rozšírenie interného úložiska pomocou až 128 GB microSD karty a budú podporovať aktualizáciu na Windows 10. Telefóny sme vyskúšali, prinesieme video Prvý dotyk.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit