MacOS Big Sur 11.2.2 ochráni váš MacBook pred poškodením

0

Apple vydal novú aktualizáciu, ktorá má zabrániť neschváleným USB-C dokovacím staniciam poškodiť Macbook Pro (verzia 2019 a vyššie) a MacBook Air (verzia 2020 a vyššie). 

S pribúdajúcim príslušenstvom od rôznych výrobcov rastie aj teoretická možnosť poškodenia drahého počítača, ku ktorému pripojíte napr. necertifikovaný USB-C hub na rozšírenie konektivity a „nastane tma“. Takto nejak by mohol znieť výklad najnovšej aktualizácie pre macOS s číslovaním 11.2.2.

macOS Big Sur 11.2.2

macOS Big Sur 11.2.2

Nie je známe, či došlo k poškodeniu nejakého zariadenia a v akom rozsahu, no je zrejmé, že niektorí používatelia postrehli zásadné problémy, inak by táto aktualizácia nevyšla. Apple sa k tomu bližšie nevyjadruje, čo je škoda, nakoľko by bolo hneď jasné, ktoré zariadenia tretích strán môžu váš MacBook poškodiť a dalo by sa im jednoducho vyhnúť.

Plné znenie jedinej opravy/novinky v rámci novej aktualizácie: macOS Big Sur 11.2.2 bráni poškodeniu MacBookov Pro (2019 alebo novších) a MacBookov Air (2020 alebo novších) pri pripojení niektorých neschválených rozbočovačov a dokovacích staníc tretích strán, ktoré umožňujú napájanie cez USB-C.

Aktualizácia macOS Big Sur 11.2.2 má v prípade MacBooku Pro (2015) veľkosť 3,25 GB. Stiahnuť si ju môžete cez Systémové nastavenia – Aktualizácia softvéru.

Zdroj: Vlastné

Prečítajte si aj:

Apple vydal aktualizáciu macOS Big Sur 11.2.1: Ak máte problém s nabíjaním, tento update ho vyrieši

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Pridaj komentár