Toto je telefón, ktorý dobre vyzerá a je vhodný pre široké spektrum používateľov.

Číselné tlačidlá má menšie, no displej je dostatočne veľký na to, aby ste naň dobre videli. Je to zároveň 3G telefón.

Model MM238 je vyššia trieda medzi telefónmi tohto typu. Nielen po dizajnovej stránke, ale aj materiálovej a tiež možnosťami. Podporuje pamäťové karty do 16 GB, má 2 Mpx fotoaparát a 1000 kontaktov je tiež údaj, ktorý nie je štandardom. Nabíja sa cez microUSB konektor a na spodnej hrane má otvor na slúchadlá.

Veľmi pekne spracované grafické rozhranie je prehľadné a telefón má v menu množstvo pokročilých volieb. Aj tu sú však isté obmedzenia. Napríklad názov kontaktu nesmie presiahnuť 30 znakov, emailová adresa 40 znakov. V praxi na tento limit zrejme až tak nenarazíte, no je tu vidieť, že ide o „bežný telefón“.

Vo výbave je MP3 prehrávač, prehrávač videa, emailový klient alebo vstavaný prehliadač Opera Mini. Samozrejme, nechýbajú diktafón, kalkulačka, FM rádio (funguje len so slúchadlami) alebo napríklad správca súborov. Vlastne tento telefón má všetko a nám sa najviac páčilo, že si zachováva príjemný rozmer. Nechce to byť za každú cenu najmenší telefón.

Cena: 49 €, dostupný aj v Telekome
Zapožičal: MaxCom

Verdikt

MAXCOM Classic MM238 3G je telefón, ktorý by sme si vybrali ako druhý telefón, napríklad služobný na vybavovanie hovorov. Nie je to úplný začiatočník, má totiž plnú funkčnú výbavu, veľký displej a dobre sa ovláda.

Parametre telefónu:

Model telefónuMaxComm Classic MM238 3G 
Formát SIM kartySIM
Displej2,8″, 262 000 farieb / 240 × 320
Regulácia podsvieteniaáno, manuálna
Slot na pamäťovú kartumicroSD do 16 GB
Bluetooth, USBáno, áno
Dátová sieťQuadBand, 3G
Fotoaparát2 MPx
Počet kontaktov1000
LED svetlo / audio konektoráno, áno
Akumulátor [mAh]1200
Pohotovostný režim [hod]200
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]132× 55 × 11 / 112
ZapožičalMaxCom, dostupný aj v Telekome
Cena [EUR s DPH]49

Tento článok vyšiel aj v tlačenom aprílovom vydaní TOUCHIT č. 4/2017 ako súčasť väčšieho testu telefónov, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

MAXCOM Classic MM129: Tlačidlový telefón, ktorého cena vám vyrazí dych

Značky: