mBank pre svojich klientov zaviedla ďalší spôsob, ako sa v zahraničí môžu chrániť pred rôznymi typmi služieb s vysokými poplatkami. Tí si teraz už môžu prostredníctvom svojej mobilnej aplikácie zablokovať tzv. DCC transakcie. mBank je tak prvou bankou na Slovensku, ktorá svojim klientom umožňuje zakázať transakcie v cudzej mene s možným nevýhodným kurzom. Ten sa totiž môže od kurzu klientovej banky líšiť až o 15%.

Ľudia by si v zahraničí mali dávať pozor na službu s názvom Dynamic Currency Conversion (DCC), ktorú im ponúka prevádzkovateľ bankomatu či terminálu. Pri výbere hotovosti alebo platbe kartou má klient možnosť zaúčtovania transakcie v lokálnej mene, ktorej zmena do EUR prebehne neskôr a je realizovaná bankou klienta, ktorá určí kurz prevodu. Avšak v prípade, že si klient vyberie okamžité zúčtovanie cez DCC, transakcia prebehne podľa výmenného kurzu, ktorý si stanovuje samotný prevádzkovateľ. S vysokou pravdepodobnosťou bude tento kurz výrazne nevýhodnejší ako kurz banky, ktorá kartu vydala.

„mBank sa svojich klientov snaží pred zbytočnými poplatkami chrániť, preto im ako prvá na Slovensku umožní, aby si konverziu mien DCC na svojej karte vopred zablokovali. Táto funkcionalita je zatiaľ dostupná v mobilnej aplikácii, pretože práve smartfón majú ľudia pri sebe vždy aj v zahraničí. Možnosť zablokovať DCC prostredníctvom internetového bankovníctva plánujeme predstaviť neskôr v tomto roku,“ uvádza Michal Staněk, produktový špecialista platobných kariet mBank.

Klienti mBank si ako prví na Slovensku môžu prostredníctvom mobilnej aplikácie zablokovať aj výbery z bankomatov s tzv. surcharge poplatkom, majú tiež možnosť zablokovať magnetický prúžok na svojej platobnej karte. Môžu sa tak veľmi flexibilne a rýchlo chrániť pred účtovaním zbytočných poplatkov či zneužitím karty pri cestovaní do zahraničia a narábať so svojimi peniazmi efektívne.  Viac informácií nájdete na linku TU.

Značky: