Messenger testuje novú funkciu. Vlastné zamykanie

0

Bezpečnosť sa netýka šifrovania správ.

Zvýšenie súkromia myslí Facebook tak, že sa aplikácia bude zamykať, pokým sa do nej neautorizujete. Táto funkcionalita býva v antivírusových programoch. Tie vám umožnia zamknúť aplikácie na heslo alebo inú formu autorizácie.

Povoľujú to aj niektoré nadstavby Androidu a tak isto aj samotné aplikácie. Messenger by tak podľa serveru MSPoweruser mohla byť ďalšia so samostatnou formou ochrany.

Podľa obrázku, ktorý pochádza zatiaľ z testovacej verzie, sa bude aplikácia zamykať v rôznych intervaloch. Otázkou bude, či pôjde len o Face ID na iOS alebo celkové „rozpoznávanie tváre“ dostupné aj pre Android alebo aj iné formy autorizácie – napríklad cez snímač odtlačkov.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Facebook nebude zobrazovať reklamy cez WhatsApp

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár