Komunikačný nástroj hlási chybu a neumožňuje posielať fotografie.

Ide o problém, ktorý sme objavili pred niekoľkými desiatkami minút. Ide pravdepodobne o chybu na strane servera a hlásia ju aj iní používatelia. Situáciu sme skontrolovali prostredníctvom servera Downdetector. Ten zobrazuje, že práve v čase okolo 12. hodiny sa zvýšil počet príspevkov o nahlasovaní problémov s aplikáciou.

graf downdetector messengerZdroj: Downdetector

Tým, že chybu hlási viacero používateľov nemá zmysel odinštalovať aplikáciu alebo odstraňovať jej dáta. Chyba sa neprejavuje na vašom smartfóne alebo vo vašej konfigurácii. Jednou z možných príčin by mohlo byť neudelené povolenie na prístup k multimediálnym súborom alebo k fotoaparátu. O tom by vás ale aplikácia informovala, takže túto chybu môžeme vylúčiť.

Nahlasovanie chýb a problémy s aplikáciami je bežná činnosť. Niektoré chyby sú zapríčinené lokálne to znamená, že buď ide o problém v konkrétnom smartfóne alebo konfigurácii používateľa alebo sa deje na strane poskytovateľa. Najhoršie sú z pohľadu riešenia kuriózne chyby akou je táto.

Aplikácia umožňuje posielanie bežných textových správ, avšak multimediálne správy neprechádzajú. Vtedy sa problém odhaľuje ťažko a väčšinou nezostáva nič iné, len počkať na riešenie zo strany výrobcu či prevádzkovateľa aplikácie.

Zdroj: vlastné

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.