Údajne budú využívať OS Android.

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní Facebook, už dávnejšie pracovala na vlastných inteligentných hodinkách, avšak celý projekt bol pozastavený. Portál AndroidAuthority teraz informuje, že Meta sa celkom nevzdala ich vydania, keďže v tejto oblasti je stále veľký priestor na uplatnenie.

Vráťme sa však do roku 2022, kedy Meta začala meniť vnútorné procesy, aby sa stala efektívnejšou spoločnosťou. Súčasťou tejto zmeny bolo aj prepustenie viac ako 11000 zamestnancov a pozastavenie rôznych projektov, ktoré boli vo vývoji. Medzi tieto projekty patrili aj viaceré z oblasti inteligentných hodiniek. Dokonca výsledok jedného z týchto projektov sa mal začať predávať už tento rok za približne 350 dolárov.

K tejto téme sa vyjadril aj leaker Kuba Wojciechowski. Ten tvrdí, že spoločnosť Meta v súčasnosti pracuje na novej verzii svojich predtým zrušených inteligentných hodiniek. Leaker dostal totiž anonymné informácie o zrušení pôvodnej verzie hodiniek, ktorú má nahradiť nová verzia s podobným dizajnom. Meta údajne práce na hodinkách nezavrhla aj preto, že budú úzko prepojené s ostatnými gadgetmi pre metaverzum.

Čo sa však týka dizajnu, tak vieme, že nové hodinky sa budú podobať na predchádzajúcu verziu s kódovým označením Milan, ktorá dostane iba niekoľko kozmetických zmien. Základným odlišovacím prvkom od “zabehnutej konkurencie” bude aj vlastný systém založený na OS Android, avšak nemalo by ísť o Wear OS. Hodinky bude okrem toho vraj poháňať čipová sada od spoločnosti Qualcomm. 

Dostupnosť a ani cena novej verzie nie sú zatiaľ známe.

Zdroj: AndroidAuthority

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.