Microsoft chystá ďalšiu edíciu Windows 10. Ako keby ich už teraz bolo málo

0

Jesenná aktualizácia Windows prinesie aj novú verziu s názvom Windows 10 Pro for Workstations.

Nová edícia by mala byť vhodná pre pokročilých používateľov a je výsledkom toho, že Microsoft počúva svojich zákazníkov a spätnú väzbu. Potvrdil to na blogovom príspevku Klaus Diaconu, programový manažér pre Windows a zariadenia.

Nová edícia Windows bude mať špeciálnu podporu pre hardvér určený pre servery a bude navrhnutý tak, aby spĺňal základné predpoklady na vysoké zaťaženie.

Systém bude obsahovať súborový systém ReFS, podporu pre trvalú pamäť (persistent memory), rýchlejšie zdieľanie cez SMB Direct, podporu nového hardvéru vrátane serverových CPU Intel Xeon alebo AMD Opteron a podporu až do 6 TB pamäte. Teraz je Windows limitovaný na 2 TB pamäte a dva fyzické CPU.

Zdroj: ZDNet

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár