Microsoft Edge nenahradí váš pôvodný prehliadač. Avšak len za určitých podmienok

0

Nie je dôvod k obavám, aspoň vo firemnom prostredí.

Minulý mesiac sme informovali o tom, že Microsoft začlení prehliadač Edge do svojho aktualizačného kanálu Windows update. Tak ako to urobil s prehliadačom Internet Explorer vo svojich časoch na Windows XP a ostatných. Na zmenu upozornil server MSPoweruser.

Začlenenie ale znamená, že pôvodný Edge bude nahradený novým, no zmení sa jadro. Nový Edge, ktorý je v Beta verzii už používa jadro Chromium. Hovorí sa však aj o tom, že bude podporovať viac vykresľovacích režimov kompatibility, dokonca aj emuláciu Internet Explorera.

Na zabránenie automatickej aktualizácie / náhrady pôvodného Edge nebudete potrebovať nástroj Blocker Toolkit ak nepoužívate edície Home alebo Pro.

Navyše ak sú tieto systémy pripojené do domény Active Directory alebo Azure Active Directory, sú spravované cez WSUS a budú takisto vylúčené z automatických aktualizácií cez Windows Update.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Karty v prehliadači Chrome ešte jednoduchšie. Edge už túto funkciu má

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>