Microsoft je v súčasnosti známy aj dobrou podporou konkurenčných platforiem, hlavne iOS a Android.

Aktuálne sa objavila podpora pre nové inteligentné hodinky Apple Watch. Softvérový gigant pridáva podporu pre PowerPoint pre iPhone tak, aby používateľ mohol priamo riadiť prezentáciu z hodiniek Apple Watch. Aktuálne je to jedna z nových aplikácií, ktoré sú už vytvorené pre tieto hodinky. Pomocou dotykov prstov sa dá navigovať medzi slidami, zobraziť ostávajúci čas prezentácie, vidieť celkový počet snímok v prezentácii a pod.

Aplikácia bude dostupná pre majiteľov iPhone a Apple Watch, ale nová funkcionalita sa zatiaľ neobjaví na platforme PC alebo Mac – platí teda len pre prezentáciu z iPhone. Microsoft má podobnú funkciu pre Windows Phone a Android zariadenia na riedenie prezentácie z PC a predpokladáme, že niečo podobné sa teda objaví aj pre nové hodinky od Apple. Drvivá väčšina prezentácií sa totiž stále realizuje z notebookov s prepojenými projektormi a tu by bolo spojenie s Apple Watch užitočné.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.