Je to tak, vyskúšali sme si hodinky Apple Watch na vlastnej koži. Stalo sa tak v predajni Apple Store v Londýne a teraz môžeme konštatovať, že je to celkom zaujímavý zážitok mať ich naozaj na ruke. Apple dobre vie, ako robiť biznis a dá sa povedať, že z predaja hodiniek Apple Watch urobil tento predajca doslova obrad.

AppleWatch-2

Ako to celé funguje?

Podľa pravidiel by ste mali postupovať tak, že by ste mali mať vopred dohodnuté stretnutie. Potom vás zamestnanci Apple Store očakávajú a nemáte problém. My sme žiadny termín dohodnutý nemali, ale využili sme voľný slot, ktorý sa náhodou objavil. Tento termín slúži len na výber dizajnu hodiniek, nie je to o vysvetľovaní ich funkcie. Pre štandardné hodinky máte čas 15 minút a môžete si vybrať tri typy hodiniek na vyskúšanie – 42 alebo 36 mm ciferník a rôzne typy remienkov. Maximálne však tri.

V Apple Store si môžete pozrieť funkciu hodiniek na vystavených hodinkách, na to nepotrebujete žiadny termín. Baviť sa s nim môžete, pokiaľ máte čas, nie je to nijako obmedzené. Na displeji vedľa hodiniek sa bližšie vysvetľuje práve zvolená funkcia. Oceňujeme hlavne rotačné koliesko, ktorým sa nenastavuje čas, ale listuje sa medzi ponukami. Listovanie môžete realizovať aj na dotykovom displeji, ale menej presne ako mechanickým kolieskom.

AppleWatch-5

V hodinkách vyberáte funkcie z hlavnej ponuky – tu sú ikony jednotlivých funkcií a pohodlne sa dá vyberať aj dotykom prsta. Aj keď máme pomerne hrubšie prsty, trafili sme vždy správnu funkciu. To je urobené veľmi dobre. Nájdete tu napr. denný čas, možnosť inicializácie hovoru zo zoznamu kontaktov, sú tu mapy, denná aktivita, svetový čas, tep srdca a pod.

Pod rotačným kolieskom je mechanické tlačidlo na rýchly výber kontaktu na zavolanie, pričom sa listuje podľa prvého písmena mena. Zavolať sa potom dá napr. dotykom na vybraný kontakt prsta a displej.

AppleWatch-7 AppleWatch-6

Zo spodnej strany hodiniek je snímač tepu srdca a tiež adaptér na pripojenie napájacieho adaptéru MagSafe. Batéria by mala pri bežnej prevádzke vydržať na 18 hodín prevádzky, napájací adaptér je súčasťou dodávky a nie je veľký.

AppleWatch-17 AppleWatch-10 AppleWatch-11AppleWatch-8

Výber remienkov je pomerne široký – sú tu kovové i kožené remienky, tieto sa dajú vymieňať za iné remienky. Viac ako tri možnosti na vyskúšanie bežne nedostanete. Registrácia na vyskúšanie je cez Apple ID.

Viac o nákupe týchto hodiniek sa dozviete aj v úvodníku z premiérového vydania tlačeného magazínu touchIT Hard. Teraz máme pre vás pripravené video

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.