Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Aj keď najrozšírenejším komunikačným nástrojom pri práci je stále e-mail, výrazne rastie obľuba tímových četovacích aplikácií.

Ich výhodou je rýchlejšia odozva, možnosť vytvárania četovacích skupín, video hovorov a konferencií, možnosť spolupracovať na dokumentoch online a tiež absencia obťažujúcej nevyžiadanej pošty. Microsoft Teams oslavuje v marci dva roky od celosvetového spustenia a predstavuje nové funkcie, vďaka ktorým je spolupráca vo firme dostupnejšia pre všetkých, efektívnejšia a bezpečnejšia.

Nárast trhu zdokumentoval opakovaný prieskum spoločnosti Spiceworks. V roku 2016 používalo tímové četovacie aplikácie 42 percent malých, 38 percent stredných a 53 percent veľkých spoločností v Európe a Severnej Amerike. V roku 2018 používanie narástlo na 58 percent malých, 61 percent stredných a 70 percent veľkých firiem.

Prieskum zachytil aj zmenu v poradí obľúbenosti jednotlivých aplikácií. Najvýraznejší nárast zaznamenala Microsoft Teams, ktorá v minulom roku vďaka nárastu na 21 percent predbehla Google Hangouts aj Slack a zaradila sa na druhé miesto za Skype for Business. Spiceworks pritom na základe vyjadrení viac ako 900 firiem očakáva, že Teams do roku 2020 takmer zdvojnásobí súčasný podiel na 41 percent a stane sa lídrom trhu tímových četovacích aplikácií. IT odborníci v prieskume označili Teams za najbezpečnejšiu, najľahšie ovládateľnú a cenovo najvýhodnejšiu spomedzi tímových četovacích aplikácií.

Microsoft Teams od uvedenia výrazne rástla čo sa týka funkčnosti aj využívania firemnými tímami, pre ktoré sa stala miestom spolupráce a podporila zapojenie sa do tímovej práce a dostupnosť pre zamestnancov. Viac ako 500-tisíc organizácií po celom svete, vrátane 91 firiem z Fortune 100, používajú Teams na spoluprácu naprieč lokalitami, časovými pásmami a jazykmi. Patria medzi ne spoločnosti ako Cerner, Cox Automotive, dm-drogerie markt, Dr. Reddy’s Laboratories, Hendrick Motorsports, Konica Minolta, Lexmark, Mitsui & Co., National Bank of Canada, Pfizer, Razer, Ricoh, Trek Bicycle a mnoho ďalších.

Microsoft Teams zlepšujú spoluprácu v tímoch

Teams sú aktuálne dostupné v 44 jazykoch na trhoch v 181 krajinách. Čoskoro k nim pribudne ďalších osem ázijských jazykov. Na marcovej konferencii Enterprise Connect v americkom Orlande Microsoft predstavil osem nových funkcií aplikácie Teams, ktoré postupne zavedie:

 1. Upravené pozadie posúva našu inteligentnú technológiu rozmazaného pozadia ďalej. Umožní používateľom pracujúcim z domu zvoliť si počas schôdzok alebo video hovorov upravené pozadie, napríklad firemné logo alebo prostredie kancelárie, aby sa minimalizovali rušivé vplyvy.
 2. Obsahové kamery a Inteligentné zaznamenávanie podporí pripojenie ďalšej kamery na zaznamenávanie obsahu ako napríklad informácií na analógových whiteboardoch. Aplikácia dokáže vďaka funkcii Intelligent Capture zaznamenať, zaostriť, zmeniť veľkosť a zvýrazniť obrázky alebo text na tabuli cez pripojenú USB kameru. Vďaka tomu pripojení používatelia jasne vidia obsah na tabuli aj keď niekto pred ňou stojí.
 3. Microsoft Whiteboard ponúka neobmedzené digitálne plátno pre účastníkov stretnutí v Teams, na ktorom môžu spoločne pracovať. Účastníci priamo v miestnosti môžu pridať obsah z fyzickej tabule na digitálny Whiteboard.
 4. Živé titulky robia stretnutia v Teams dostupnými aj pre nepočujúcich, používateľov pripojených v hlučnom prostredí alebo ľudí s rôznou úrovňou jazykových schopností. Funkcia zobrazuje titulky hovoriacich v reálnom čase. Testovacia verzia v angličtine bude čoskoro dostupná.
 5. Zabezpečené súkromné kanály umožňujú upraviť, ktorí členovia tímu vidia konverzácie a súbory v kanále. Môžete obmedziť prístupnosť bez potreby vytvárať samostatný tím. Je to jedna z funkcií, ktorú používatelia Teamsov najviac žiadali.
 6. Informačné bariéry predchádzajú konfliktom záujmov v rámci organizácie obmedzením, ktorí jednotlivci môžu navzájom komunikovať v Microsoft Teams. Funkcia pomôže zabrániť úniku informácií, čo je užitočné najmä pre organizácie s etickými požiadavkami a ďalšími reguláciami v odvetví.
 7. Prevencia straty dát (DLP) v četoch a konverzáciách umožňuje používateľom odhaľovať, automaticky chrániť a sledovať citlivé informácie v četoch a konverzačných kanáloch. Vytvorením politiky prevencie straty dát môžu administrátori zabrániť nechcenému zdieľaniu alebo úniku informácií vnútri organizácie alebo navonok. Funkcia je plne dostupná v celom Office 365.
 8. Živé udalosti v Microsoft 365 umožňujú vytvoriť živé udalosti alebo udalosti na vyžiadanie, ktoré sú dôležité pre zamestnancov, zákazníkov a partnerov. Živé udalosti používajú video a interaktívne diskusie naprieč aplikáciami Teams, Stream a Yammer. Na živej udalosti sa môže zúčastniť naraz v reálnom čase až 10-tisíc používateľov pripojených odkiaľkoľvek. A vďaka nástrojom umelej inteligencie budú mať k dispozícii automatický prepis.

Podrobnejšie informácie o nových funkciách Microsoft Teams nájdete v blogu.

O Microsoft Teams

Microsoft Teams je výkonná platforma pre tímovú prácu, ktorá zahŕňa a integruje nástroje na četovanie, stretávania sa, volanie, ukladanie súborov a aplikácií v spoločnom pracovnom prostredí Microsoft 365.

Bezplatná verzia ponúka nasledujúce funkcie pre tím až do 300 ľudí:

 • Neobmedzené četovanie a vyhľadávanie
 • Integrované audio a video schôdzky medzi jednotlivcami, skupinami a možnosť prepojenia celého tímu
 • Tímové úložisko s veľkosťou 10 GB plus úložisko pre každého jednotlivca s veľkosťou 2 GB
 • Integrovaný Office Online pre tvorbu obsahu v reálnom čase zahŕňajúci nástroje Word, Excel, PowerPoint a OneNote
 • Neobmedzené prepojenie s ďalšími aplikáciami s výberom vyše 140 firemných aplikácií vrátane Adobe, Evernote a Trello
 • Možnosť komunikovať a spolupracovať s kýmkoľvek vnútri aj mimo organizácie, a to v prostredí globálnej zabezpečenej infraštruktúry Microsoftu

Toto riešenie ponúka spôsob, ako sa efektívne oboznámiť s aplikáciou. Teams, ktoré sú súčasťou Microsoft 365, zahŕňajú všetko, čo je v bezplatnej verzii. Navyše majú väčšie úložisko, nástroje na zaistenie bezpečnosti a súladu s predpismi pre potreby veľkých spoločností, zároveň môžu byť využité pre celú firmu bez ohľadu na jej veľkosť.

Značky: