Microsoft ukázal prehliadač Edge na Linuxe

0

Do konca roka budete môcť Edge použiť na troch operačných systémoch.

Vynovený prehliadač s jadrom Chromium je od januára vo svojej plnej verzii. Stále však vychádza vo variantoch Beta, Dev a Canary. Podobne ako Chrome priamo od Googlu. Na on-line konferencii Microsoft Build 2020 bol tento systém ukázaný aj vo verzii pre Linux. O ukážke informuje web Windows Latest.

Prehliadač by mal mať na Linuxe množstvo podobných vlastností ako na systémoch Windows 10 a macOS. Najmä čo sa týka vizuálnych komponentov ako funkcií na nástrojovej lište alebo domovskej stránke. Na rozdiel od Windows neočakávame na Linuxe integráciu s antivírusom Windows Defender, čo je celkom pochopiteľné.

microsoft edge

Rovnaké jadro však bude znamenať takmer identické možnosti. Otázkou zostane synchronizácia dát, resp. ich typu. Táto oblasť býva spravidla vyvíjaná postupne, aj po uvoľnení finálnej verzie prehliadača.

Na Linuxe by sa Microsoft Edge mohol objaviť do konca tohto roka.

Zdroj: Windows Latest

Prečítajte si aj:

Užitočné rozšírenia pre internetové prehliadače Google Chrome a Microsoft Edge

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>