Microsoft v decembri spomalí vydávanie záplat pre Windows 10

0

Tento krok rozhodne chválime.

Bežne potrebujeme spoľahlivý systém, nie neustále zmeny, tobôž voliteľné aktualizácie. To ak sa bavíme o domácich používateľov. Tam nie sú opravné balíky prispôsobované v takej miere, ako pri špecifických záplatách firiem. Tie zvyknú vydávať špecifické záplaty v súvislosti so svojím hardvérom, napríklad pre notebooky určitej série.

Microsoft sa rozhodol pozastaviť resp. spomaliť vydávanie aktualizácií z dôvodu prichádzajúcich sviatkov. To nielen vo forme voliteľných opráv systému ale aj vo forme schvaľovania ovládačov pre výrobcov. Tí majú čas na odoslanie svojich ovládačov na schválenie do 3. decembra. Ak tento termín nestihnú, môžu rátať s vydaním schválenia až po 4. januári 2021.

Pre mnohých nebude zmena viditeľná. Ak totiž nevyhľadávate voliteľné aktualizácie, napríklad práve ukážky kumulatívnych záplat, možno si decembrovej pauzy ani nevšimnete.

Všetko ostatné bude tak ako doteraz, teda aj druhý utorok v mesiaci bude patriť vydaniu kritických záplat. O bezpečnosť systému sa báť nemusíte, firma len spomalí chrlenie jedného „hotfixu“ za druhým.

patch calendar microsoft

Zdroj: Microsoft Techcommunity, Microsoft Support

Prečítajte si aj:

Ako opraviť obnovu systému Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár