Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vďaka hlbokým skúsenostiam v oblasti kolaboratívnej robotiky pomôže nový slovenský partner uspokojiť súčasný rastúci dopyt po AMR zo strany výrobných segmentov.

Spoločnosť Mobile Industrial Robots (MiR), medzinárodný líder na trhu mobilných robotov, vymenovala MTS, popredného slovenského poskytovateľa automatizačnej technológie, za nového distribútora produktov MiR na slovenskom trhu. Roboty MiR dopĺňajú existujúce portfólio produktov kolaborativnej robotiky spoločnosti MTS, čo jej umožňuje vyhovieť širším požiadavkám zákazníkov a poskytuje efektívnejšiu automatizáciu jej výroby.

MTS pomáha spoločnostiam zlepšovať výrobné procesy od roku 1996 prostredníctvom moderných a inovatívnych technológií, ktoré ľuďom šetria čas a uľahčujú im život. Firma pomáha zákazníkom pri ich správnom výbere a integrácii do výrobného procesu, pričom poskytuje technickú podporu, servis a školenie. MTS stavia svoju konkurenčnú výhodu na vysokej technickej expertíze a morálnych kvalitách svojich ľudských zdrojov.

„Sme radi, že môžeme privítať jedného z najskúsenejších poskytovateľov automatizačných technológií na Slovensku medzi našimi predajnými partnermi,“ povedal Jesper Sonne Thimsen, obchodný riaditeľ pre región CEE v spoločnosti MiR.  „Ceníme si ich dlhodobé skúsenosti hlavne v automobilovom, potravinárskom, strojárenskom, plastikárskom, farmaceutickom priemysle, rovnako tak ako v ďalších sektoroch, v ktorých je spoločnosť MTS dobre zavedená a známa.“

„Veríme, že roboty MiR a naše technické skúsenosti vytvoria vynikajúcu kombináciu v oblasti kolaboratívnej robotiky,“ uviedol David Gurčík, produktový manažér pre robotiku, MTS. „Doplnenie nášho portfólia o mobilné kolaboratívne roboty MiR zaistia väčšiu spokojnosť našich zákazníkov a príležitosť pre nových zákazníkov z rôznych segmentov. Našim dlhodobým cieľom je stať sa MiR Excellent partnerom.“

MTS bude dodávať kompletné portfólio autonómnych mobilných robotov MiR, ktoré sa líšia hlavne kapacitou a využitím. Portfólio obsahuje menšie roboty MiR100, MiR200 a MiR250 určené na prepravu ľahkých nákladov a modely MiR500 a MiR1000 na prepravu paliet a ťažkých materiálov, vrátane platformy MiRGo s riešeniami tretích strán navrhnutých pre bezproblémovú spoluprácu s robotmi MiR.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.