Motorola sa zaviazala poskytovať zákazníkom čistú verziu OS Android. Bez zastaralého softvérového skinu, duplicitných aplikácií – iba takmer bežný Android, ktorý majú radi mobilní používatelia.

Vďaka spätnej väzbe od spotrebiteľov dáva Motorola prioritu prinášať čo najlepšie zážitky koncovým používateľom a jej úzke partnerstvo s Google. Namiesto duplikovania vecí, ktoré Google robí so systémom Android, sa Motorola rozhodla stavať práve na ňom.

Moje používateľské prostredie vám umožňuje prispôsobiť si svoje zážitky a poskytnúť funkcie na mieru. Moje používateľské prostredie obsahuje všetky moto zážitky, moto špecifické aplikácie a prispôsobenia. Či už ide o rozsvietenie baterky jednoduchým gestom – dvojité mávnutie zápästia, otvorenie fotoaparátu otočením zápästia, rozvíjanie kreativity pomocou moto poznámky alebo zmena tvarov ikon, farebných schém a zobrazovaných fontov – to všetko je súčasťou funkcie Moje používateľské prostredie.

Prispôsobenie Moje používateľské prostredie

Prispôsobenie Moje používateľské prostredie

Moje používateľské prostredie bolo po prvýkrát pre motorola edge+. Ponúka napríklad Edge Touch, ktorá je zameraná na funkcie okrajov displeja, ako je rozsvietenie na zobrazenie stavu nabíjania, prichádzajúce hovory a upozornenia a poskytla tak používateľom možnosti interakcie s ich telefónom, aj keď ho nemali v ruke.

Na najnovších zariadeniach sa vám zobrazí aktualizované rozloženie v moto aplikácii a niekoľko nových zážitkov. Nový moto g100 predstavil funkcie Power Touch, ktoré vám umožnia prístup k vašim obľúbeným aplikáciám dvojitým klepnutím na čítačku odtlačkov prstov. Je to ideálne riešenie na získanie skratiek aplikácií, ako je priama trasa domov v Mapách Google, skenovanie čiarových kódov a ďalšie.

Personalizácie

Vyberať si z vlastných farieb, typov písma a tvarov ikon. Existuje viac ako 20 000 rôznych kombinácií, ktoré je možné vyrobiť. Pridajte si unikátne pozadia na uzamknutú a domovskú obrazovku, prispôsobte si vzhľad ikon a ich rozloženie, či vzhľad miniaplikácií/widgetov.

Personalizácia do najvyššej mieri

Personalizácia do najvyššej mieri

Gestá

Gestám uľahčujú každodenné používanie. Či už ide o odomykanie telefónu iba zdvihnutím, dvojité potrasenie na rozsvietenie baterky alebo snímanie obrazovky dotykom, máte prístup k svojim obľúbeným funkciám prirodzeným a intuitívnym spôsobom.

Rozdeľte obrazovku na dve prejdením prsta po obrazovke pomocou gesta. Môžete tak vidieť aplikáciu, v ktorej sa nachádzate hore a pridať ďalšiu aplikáciu v dolnej polovici obrazovky. Robte viac vecí naraz, napríklad sledujte video a chatujte s priateľmi alebo pracujte na viacerých dokumentoch súčasne.

Rozdelenie obrazovky Moje používateľské rozhranie

Rozdelenie obrazovky Moje používateľské rozhranie

Tipy

Motorola nedávno aktualizovala svoje Tipy, aby uľahčila hľadanie skratiek šetriacich čas, získavanie informácií o nových aplikáciách alebo pomoc zákazníkom pri nastavovaní ich telefónov Motorola.

Displej

Náhľad Obrazovky vám poskytuje rýchly prehľad na upozornenia a aktualizácie. Takže môžete vidieť, čo sa deje bez toho, aby ste odomkli telefón. Vnímavá Obrazovka dokonca dokáže udržiavať obrazovku zapnutú, kedykoľvek sa na ňu pozeráte. Súbor nástrojov na snímanie obrazovky uľahčuje úpravy a zdieľanie snímok obrazovky ihneď po ich nasnímaní.

Prehrávanie

Posuňte hudbu, videá a hry na vyššiu úroveň pomocou vlastných nastavení a pokročilých ovládacích prvkov. Môžete prispôsobiť nastavenia zvuku pri streamovaní filmu, počúvaní hudby alebo hraní mobilných hier. Hranie tiež získava podporu novými nástrojmi vrátane ovládania okrajov, snímania obrazovky a správ v hrách.

Herný režim

Herný režim

Vďaka aplikácii Moto Gametime môžete nielen prispôsobiť nastavenie displeja a zvuku, aby ste zvýšili výkon, ale môžete si nastaviť blokovanie upozornení a hovorov, aby ste zabránili prerušovaniu hry. Moje používateľské prostredie dáva kontrolu nad celým mobilným zážitkom.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.