Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Rodina moto g sa opäť rozrastá a prináša inteligentnejšie technológie pre všetkých. Privítajte moto g62 5G¹ a moto g42, najnovšie smartfóny od spoločnosti Motorola. Obe zariadenia sú navrhnuté pre zábavu vďaka prémiovým displejom, priestorovému zvuku Dolby Atmos®, pokročilým funkciám fotoaparátu a výdrži batérie, ktorá s tým všetkým bude držať krok.

moto g62 5G: zažite obraz a zvuk, ktoré vás rozhýbu

moto g62 5G má 6,5-palcový Full HD+ displej, vďaka čomu je ľahko prenosný a svojimi kompaktnými rozmermi vám pohodlne padne do ruky. Plynulá obnovovacia frekvencia 120 Hz navyše umožňuje hladké skrolovanie, či už prepínate medzi aplikáciami, hrami alebo webovými stránkami.   

Priestorový zvuk Dolby Atmos® vám prostredníctvom stereo reproduktorov umožní hlbšie sa vnoriť do zábavy a vychutnať si hudbu, filmy a kopec ďalšieho obsahu ako nikdy predtým. S duálnymi reproduktormi prúdi zvuk cez vás, aby ste si užili vylepšené basy a čistejšie vokály, ktoré vytvárajú jedinečný viacrozmerný zvuk s väčšou hĺbkou, čistotou a detailmi.

Keď dostanete inšpiráciu, môžete zachytávať ostrejšie fotografie pri slabom osvetlení pomocou hlavného fotoaparátu s 50 MPx snímačom, epické ultraširokouhlé zábery s 8 MPx ultraširokouhlým objektívom, ako aj profesionálne portréty a detailné zábery so vstavaným 2 MPx Macro Vision objektívom. Nový moto g62 5G umožňuje spotrebiteľom zaznamenávať dve rôzne perspektívy súčasne s režimom Dual Capture. Nové zariadenie tiež prichádza so 16 MPx selfie kamerou so zabudovanou funkciou Face Beauty Video pre bezchybné prevedenie.

Nový moto g62 5G je vybavený mobilnou platformou Snapdragon® 480+ 5G, ktorá zaisťuje, že váš telefón pobeží rýchlo a je vždy pripravený na to, čo bude následovať, či už ide o sťahovanie filmu, využitie dokonalej fotografickej príležitosti alebo prezeranie sociálnych sietí. Zariadenie disponuje batériou s kapacitou 5 000 mAh, čo eliminuje obavy z nabíjania telefónu počas dňa.

zoznámte sa s našou biznis edíciou moto g62 5G

Zatiaľ čo všetky smartfóny Motorola sú chránené systémom ThinkShield pre mobilné zariadenia, moto g62 5G je k dispozícii aj v biznis edícii s certifikáciou Android Enterprise Recommended. Zákazníkom B2B tak ponúka ešte väčšiu ochranu s ďalšími softvérovými a bezpečnostnými aktualizáciami počas 4 rokov a certifikáciami na vládnej úrovni ako FIPS 140-2. Okrem toho sa spoločnosť Motorola spojila so spoločnosťou Zimperium, jedným z globálnych lídrov v oblasti mobilnej bezpečnosti, aby ponúkla Moto Threat Defense, špičkovú ochranu pred vznikajúcimi hrozbami, ako je phishing alebo malvér, založenú na umelej inteligencii.

ThinkShield pre mobilné zariadenia poskytuje zvýšenú ochranu budovaním reťazca dôvery a dodatočnými bezpečnostnými certifikáciami a riešeniami, ktoré pomáhajú chrániť vaše údaje pred malvérom, phishingom a inými hrozbami, čím udržiavajú vaše informácie v bezpečí s ešte lepším zabezpečením.

vychutnajte si neuveriteľný OLED displej s moto g42

Nový moto g42 umožňuje vychutnať si filmové zážitky kdekoľvek. Jeho 6,4-palcový OLED displej osvetľuje každý pixel individuálne, čo poskytuje nekonečný kontrast pre živý výsledok a vedie k čistejšej čiernej, bohatším detailom a jasnejším farbám.

Zvuk v moto g42 je takisto posunutý na vyššiu úroveň kombináciou duálnych stereo reproduktorov s priestorovým zážitkom Dolby Atmos® pre ostrejšie detaily a bohaté vrstvy, ktoré presahujú tradičný priestorový zvuk.

Aby udržal krok s rýchlym životným štýlom, moto g42 je vybavený mobilnou platformou Snapdragon 680, ktorá ponúka viac ako 20% zvýšenie celkového výkonu batérie2 v porovnaní s platformou predošlej generácie. Zabudnite na starosti s nabíjaním a fungujte naplno celý deň až do ďalšieho dňa3 s batériou s kapacitou 5000 mAh. S rýchlym TurboPowerTM nabíjaním navyše získate hodiny energie už za pár minút4.

Na vytvorenie vlastného pohlcujúceho obsahu vyskúšajte systém troch kamier. Bez ohľadu na okamih, je tu kamera pripravená na jeho zachytenie. Hlavný fotoaparát s 50 MPx snímačom s technológiou Quad Pixel5 umožňuje živé snímanie za akýchkoľvek svetelných podmienok a pokročilý 118° ultraširokouhlý objektív je vybavený 8 MPx snímačom, ktorý zmestí do záberu 4x viac v porovnaní so štandardným 78° objektívom. Špeciálna kamera Macro Vision vás zasa dostane do vzdialenosti 3 cm od objektu.

Ďalšie zdokonalenie obrazu na fotkách zažijete so snímačom hĺbky, ktorý spolupracuje s hlavnou kamerou a automaticky rozostruje pozadie pre profesionálne vyzerajúce portréty. Režim nočného videnia sa zasa stará o ohromujúcu čistotu bez ohľadu na to, kedy cez deň fotíte, a je k dispozícii na zadnej aj selfie kamere.

získajte najnovší softvér a zabezpečenie

moto g62 5G a moto g42 prichádzajú s najnovšou verziou Android 12, ktorá zaručuje prispôsobiteľnejší, bezpečnejší a efektívnejší zážitok zo smartfónu. Panel ochrany osobných údajov v zariadeniach podporuje používateľov tým, že zobrazuje, ktoré aplikácie používali určité funkcie.

Spoločnosť Motorola sa zaviazala vyvíjať jedinečné spôsoby, ako urobiť váš mobilný zážitok intuitívnejším a kompletne personalizovaným. Funkcia My UX vám umožní prispôsobiť telefón tak, aby vyhovoval vašim potrebám a štýlu. Jednoduché akcie prostredníctvom gest uľahčia vaše každodenné interakcie. S Moto Gametime spravte svoje hry ešte pohlcujúcejšie, bez vyrušovania používajte aplikácie a nástroje na zlepšenie hry alebo si prispôsobte svoj zážitok z počúvania pomocou Dolby Atmos®.

dostupnosť

moto g62 5G

Moto g62 5G prichádza na vybrané trhy v Európe v najbližších týždňoch s počiatočnou cenou od 249 Eur.

moto g42

Moto g42 prichádza na vybrané trhy v Európe v najbližších týždňoch s počiatočnou cenou od 209 Eur.